Przydatne wskazówki i porady dla ludzi samodzielnie zamierzających pomalowanie swojego samochodu.

Wielu ludzi samodzielnie wykonuje wiele prac przy swoim samochodzie, jednak na naprawy lakiernicze mało kto się porywa. W przypadku stłuczki czy zarysowania dla większości zdecydowanie bardziej wygodne będzie przekazanie auta do lakiernika i tam zrobienie wszystkiego, niż samodzielna próba pomalowania auta.

samochód

Autor: Dhinakaran Gajavarathan
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie, żeby można było w ogóle myśleć o takich pracach, to w pierwszej kolejności należy mieć przygotowane miejsce do tego, zaopatrzyć się w cały niezbędny sprzęt, a oprócz tego zdobyć choć trochę podstawowych wiadomości na ten temat. Z tym ostatnim nie powinno być problemu, porady lakierowanie samochodu można znaleźć w niejednym serwisie internetowym, a w razie potrzeby można również zadać pytanie na jednym z wielu for tematycznych.

Czy publikowany wątek wydał Ci się fascynujący? To bardzo dobrze, ponieważ jak wejdziesz tutaj, odnajdziesz pożyteczne informacje, które Cię niewątpliwie zaintrygują.

Pozyskanie odpowiednich wiadomości ma duże znaczenie, bo lakierowanie samochodu to proces składających się z kilku następujących po sobie etapów, i zaniedbanie czegokolwiek na którymś z nich może spowodować niepowodzenie całej pracy.

Na wstępie należy zacząć od zebrania wszystkich potrzebnych sprzętów. Konieczne są więc materiały do ścierania, bardzo potrzebne do dobrego przygotowania karoserii, kompresor z pistoletem lakierniczym, a oprócz tego odpowiednie farby i rozcieńczalniki. Jeżeli wszystkie wymagane urządzenia i materiały już będą skompletowane, to przystąpić można do przygotowania samochodu. Elementy, które nie mają być lakierowane trzeba dokładnie zabezpieczyć, a całą resztę dokładnie zaszpachlować i wyszlifować papierem ściernym.

Samochód BMW

Autor: ralev_com
Źródło: http://www.sxc.hu
Po otrzymaniu odpowiedniej powierzchni trzeba ją dokładnie przeczyścić przy pomocy benzyny, i po ukończeniu tych prac można przystąpić do prac malarskich. Malowanie najlepiej wykonać przy pomocy pistoletu podłączonego do kompresora, pokrywając karoserię równomierną warstwą lakieru z niewielkiej odległości.

Przeważnie do uzyskania odpowiedniej barwy niezbędne będzie natryśnięcie dwóch warstw, po otrzymaniu właściwego koloru można pokryć jeszcze całość twardym, zabezpieczającym bezbarwnym lakierem.