Noże dobrej jakości

Gdy lubimy spędzać czas przy garnkach, z pewnością chcemy mieć w kuchni wysokiej klasy, wytrzymałe i ostre noże. Każdy dobry kucharz, nawet amator zdaje sobie sprawę, że jeden nóż w szufladzie nie wystarczy. Oczywiście, powinniśmy mieć stosunkowo uniwersalny nóż szefa kuchni, którego używa się najczęściej, lecz powinniśmy mieć również nóż do pieczywa, do filetowania, do mięsa.

Jest wiele firm, które zajmują się produkcją noży, jedne znane bardziej inne mniej. Ostatnio popularność zyskują noże Ontario Knives. Jest to firma ze Stanów Zjednoczonych działająca od ponad stu lat. Wyrabia noże różnego przeznaczenia. Są to tak noże przeznaczone dla kucharzy, jak i przeznaczone do survivalu, również wojskowe. By noże były doskonałej jakości każda z grup ma własnego projektanta. Zupełnie inny człowiek pracuje z nożami do kuchni, a inna osoba wojskowymi. Gwarantuje to pełne zrozumienie potrzeb klientów i dobranie produktów.

Od noży wymagamy, by były ostre jak najdłużej, aby się nie wyszczerbiały i naturalnie nie rdzewiały. Niezależnie od tego który to nóż. Ważne jest jednak, by dobrze o nie dbać. Musimy pamiętać o regularnym ostrzeniu. Jeśli tylko producent nie poleca inaczej – trzeba ostrzyć nóż przed każdym użyciem. Tępy nóż jest nie tylko nieużyteczny – bo na przykład strzępi i rwie włókna mięsa zamiast je kroić, ale również może być bardzo niebezpieczny.

Jeżeli zaciekawił Cię ten wątek, to po przejściu na stronę (https://magicplay.pl/?pl_automaty-z-nagrodami,36) znajdziesz więcej podobnych informacji, które zapewne okażą się warte uwagi.

Gdy używamy tępego noża, wkładamy w to dużo więcej siły, więc dużo łatwiej o skaleczenie, czasami bardzo poważne.

Jeśli do tej pory nie mieliśmy do czynienia z naprawdę ostrymi nożami i kupimy sobie jakiś wysokiej jakości komplet, choćby właśnie Ontario Knives, musimy nauczyć się kroić od podstaw. W internecie możemy wyszukać bardzo wiele filmów prezentujących właściwą technikę krojenia. Wystarczy trochę potrenować, by używać noża jak dobry szef kuchni.

Nóż nawigator

Autor: www.sport-shop.pl
Źródło: www.sport-shop.pl

Dobry nóż przydaje się także, gdy wyjeżdżamy. Nieważne, czy wybieramy się na kemping, do lasu na grzyby, czy generalnie gdzieś na łono natury, ostry nóż warto mieć pod ręką. Największą popularnością, od zawsze cieszą się scyzoryki szwajcarskie. Zawsze zdają egzamin doskonale, zatem dobrze jest taki mieć.