Wszystko co warto wiedzieć Indiegogo Polska?

Portale społecznościowe wpływają nie tylko na formę wykorzystywania wolnego czasu, ale również niejednokrotnie stanowią źródło, z którego gromadzimy wiadomości. Jak się okazuje, ostatnimi czasy mają wpływ także na realizację pewnych przedsięwzięć. Funkcjonują portale crowdfundingowe, między innymi Indiegogo Polska. To nowy społecznościowy model finansowania rozmaitych projektów.

koncert

Autor: -ted
Źródło: http://www.flickr.com
Strony tego rodzaju okazują się coraz bardziej znane w sieci i coraz więcej ludzi je wykorzystuje. Dla „zwykłych” ludzi okazują się niejednokrotnie najlepszą szansą na zrealizowanie swoich planów, które wymagają zainwestowania określonej sumy pieniędzy. Crowdfunding znaczy w swobodnym tłumaczeniu „finansowanie przez tłum”.
Na serwisie polskie indiegogo wszyscy mogą się zalogować i poprosić innych użytkowników o niezbędną kwotę pieniędzy. Osoby zbierające fundusze w ten sposób najczęściej nie proponują w zamian udziału w akcji, ale nagradzają inwestorów na wiele innych sposobów. Czasami ofiarują m.in. przeróżne prezenty, w tym nieraz związane z finansowanym projektem albo producent tablic też udział w wydarzeniach itp. Każdy internauta może wpłacić wybraną kwotę pieniędzy, aby móc wspomóc chociaż w niewielkiej części projekt budzący największe nadzieje.

W Stanach Zjednoczonych tego rodzaju serwisy cieszą się wielką popularnością i mnóstwo osób z nich korzysta, zarówno tych poszukujących koniecznych środków, jak również inwestujących w nowe projekty. W Polsce ten koncept zaczyna kiełkować i bez wątpienia budzi on coraz większe zainteresowanie, czego dowodem może być chociażby Indiegogo Polska.

Jak gromadzić fundusze na realizację pomysłu wykorzystując tego rodzaju portale? Wystarczy zgłosić swoją inicjatywę do serwisu np. poprzez kontakt z działem odpowiedzialnymi za publikację. Oczywiście trzeba wiedzieć, iż cele projektu powinny odpowiadać regulaminowi serwisu. Projektem mogą być zarówno produkty, jak również usługi czy przedsięwzięcia. Najważniejsze, aby spełniały kryteria danej platformy crowdfundingowej np. . Po zgłoszeniu swojego projektu, twórca najczęściej otrzymuje własną podstronę, gdzie należy dokładnie opisać swój projekt i dzięki której da się go promować. Następnie już musimy czekać na zainteresowane osoby, które zechcą dołożyć się do naszego projektu.