Poszukujesz baterii do łazienki albo do kuchni? Kilka przydatnych porad będzie dla ciebie dużą pomocą

Zakup armatury wcale nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza dla osób, jakie pierwszy raz aranżują swoją łazienkę bądź kuchnię oraz do końca nie wiedzą, na co zwrócić uwagę, by potem cieszyć się funkcjonalnymi, a jednocześnie ładnie wyglądającymi bateriami do umywalek. Co w takim razie jest najistotniejsze?

umywalka

Autor: Prayitno / Thank you for (6 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli interesuje cię bateria umywalkowa, pierwsza ważna sprawa to właściwie wyprofilowana armatura. Nie da się zaprzeczyć, iż oryginalne krany przykuwają uwagę, lecz czy zastanawiałeś się nad tym, jak ciężko będzie je umyć? Na bateriach gromadzą się naloty, więc należy regularnie je czyścić, a kwadratowe krawędzie albo dziwne ustawienia mogą sprawiać, że ich czyszczenie będzie bezsporną udręką. Najlepiej sprawdzają się zaokrąglone kształty. Kran poza tym musi być ustawiony pod kątem, by woda płynęła do zlewu, a nie ciekła po nim, zostawiając brzydkie smugi. Następna decyzja powiązana jest z wyborem między bateriami jedno- a dwuuchwytowymi. Decydując się na drugie rozwiązanie musisz liczyć się z większym zużyciem wody. Trudniej jest ustawić wymaganą temp., toteż baterie jednouchwytowe są znacznie popularniejsze i bardziej funkcjonalne. Trzeba też pamiętać o odpowiedniej długości kranu. Sporo osób wybiera krótkie krany, które może i dobrze wyglądają, ale są zupełnie niepraktyczne. Nie tylko nie będzie można umyć rąk, lecz także nalać wody do butelki.

Jeśli prezentowany materiał okazał się dla Ciebie interesujący, nie wahaj się i przeczytaj szczegóły tutaj przejścia szczelne przez ściany betonowe – przeczytasz jeszcze bardziej precyzyjne dane.

O ile w łazience jeszcze to nie będzie tak znaczącym kłopotem, to w kuchni powinniśmy zainstalować wysokie krany, jakie pozwalają wykonać każdą czynność, łącznie z umyciem mięsa czy warzyw, napełnieniem garnka albo opłukaniem sztućców. Baterie kuchenne mają być przede wszystkim praktyczne (zobacz: baterie (poszerzone informacje pod linkiem) do kuchni). Kupując baterie do łazienki należy jeszcze rozważyć czy starczy nam zwykły prysznic, czy może interesuje nas deszczownica.

zlew

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Zaprezentowane wskazówki będą dla ciebie bezsprzeczną pomocą, gdy wybierzesz się do sklepu szukając asortymentu łazienkowego i kuchennego. Po kupnie armatury znalezienie pozostałych elementów wyposażenia będzie dla ciebie prawdziwą przyjemnością. Dobierz ładne płytki, wygodną wannę bądź elegancką kabinę prysznicową oraz gustownie prezentujące się meble do kuchni, jak również łazienki, a na pewno będziesz z chęcią gotować, a potem zażywać kąpieli w pięknie urządzonym wnętrzu.