Crowdfunding – co to jest?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele procesów przebiega za pośrednictwem sieci WWW. Internet stał się do pewnego stopnia alternatywną rzeczywistością, gdzie także przebiega komunikacja, przeprowadza się transakcje i zawiera umowy. Bardzo często również właśnie w sieci umieszcza się rozmaite projekty i pomysły, często ciekawe. W dawniejszych czasach najczęściej dobre pomysły ginęły z powodu niedoboru środków finansowych na ich realizację. Można było wyłącznie prosić właścicieli firm o pomoc finansową, z różnym skutkiem. W czasie urządzeń komputerowych i internetu zjawisko to uległo zmianie.

Utworzono bowiem charakterystyczne strony internetowe, dzięki którym możliwe jest finansowanie projektów dowolnymi sumami pieniędzy przez dowolną liczbę osób. Powodzenie zależeć będzie tylko od tego, czy odwiedzającym stronę spodoba się dany projekt. Jest to tak zwane finansowanie społecznościowe lub crowdfunding.

Jakie projekty można finansować?Tą metodą wspomagane może być w zasadzie wszystko. Jeżeli konkretny pomysł jest ciekawy lub dotyczy odkrycia wartego wprowadzenia do użytku, na pewno zostanie zauważony i doceniony. Na platformach do crowdfundingu znajdują się przeróżne rzeczy, od muzyki aż po dodatki do odzieży.

Jeśli sądzisz, że odnajdziesz przyciągające oko treści w internecie, to przejdź (https://www.mojekonferencje.pl/) do opisywanego problemu oraz kliknij w odnośnik znajdujący się tutaj.

Ważne jest, by pomysł był świeży i wnosił coś nowego. Rzeczy, które najczęściej i w największym stopniu były wspierane to w większości gry komputerowe. Dużą popularnością cieszy się również muzyka. Często zdarza się, że za pomocą finansowania tego rodzaju początkujący artysta wydaje pierwszą płytę i zdobywa sławę. W ten sposób można czasami pomóc także zespołowi muzycznemu działającemu od dawna: przy pomocy crowdfundingu zespołowi Marillion udało się wydać jeden z nowszych albumów.

Kickstarter
Platformy do finansowania społecznego bywają ukierunkowane na konkretną dziedzinę, przykładowo jedynie na filmy, lub też mieć charakter ogólny. Wyszukując w Internecie „crowdfunding” można uzyskać bardzo wiele wyników.

Bez wątpienia jednak najbardziej znaną witryną tego rodzaju jest aktualnie Kickstarter. Jego zaletą jest to, że za jego pomocą można wspomagać pomysły bardzo różne, nie ma określonej dziedziny. Popularne dziedziny w ramach tej strony to na przykład sztuka, film, projekty muzyczne i gry komputerowe.