Transport zagraniczny – jak wybrać najodpowiedniejszą formę

Jeżeli posiadamy firmę wytwarzającą różnego rodzaju towary zazwyczaj stoimy przed koniecznością transportowania ich do klientów. Na terenie Polski jest to dość łatwe, wystarczą ciężarówki. Większym problemem jest wywóz towarów za granicę, w szczególności jeżeli planujemy wywóz do bardzo oddalonego do Polski kraju.

Pociąg, transport kolejowy

Autor: G_FORDHAM
Źródło: http://www.sxc.hu
Ląd, powietrze czy woda?

Naturalnie nic nie jest niemożliwe. Właściwie wszystko można dowieźć wszędzie, czasami po prostu lepiej jest zdecydować się na inny sposób transportu niż drogi. Jedną z możliwości jest spedycja kolejowa. Doskonale zdaje egzamin również na obszarze Polski. Jeśli chcemy przewieźć coś niedaleko, do naszych sąsiadów – Czech czy Niemiec, kolej będzie świetnym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli planujemy transportować coś bardzo ciężkiego lub o dużych gabarytach. W tej sytuacji przewóz po drogach może być po prostu bardzo trudny albo nawet niemożliwy.

Jeżeli chcemy wysyłać jakieś towary na północ rozwiązaniem będzie spedycja morska. Egzamin zda także wspaniale przy dostarczaniu towarów bardzo daleko, na inne kontynenty (poznaj więcej).link do www workflow faktur workflow fakturOwszem, trochę to trwa, jednak bardziej się opłaca niż odmienne formy transportu. Jeśli chcemy coś wywieźć na przykład do Chin – wówczas statek jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Jaka forma transportu jest najlepsza?

Jeżeli liczy się dla nas czas, bo choćby planujemy transportować produkty spożywcze o krótkiej dacie ważności, ponadto planujemy wywieźć je daleko – świetnym rozwiązaniem jest transport lotniczy. Ta opcja jest dość droga, jednak jest zdecydowanie najszybsza.

Podejmując decyzję o formie transportu produktów za granicę musimy wziąć pod uwagę kilka czynników – czas, koszty, kierunek – i dopiero po przeanalizowaniu wszystkich takich kwestii zdecydujmy się na najlepszy dla nas środek transportu – bardzo pomocna strona, warto zajrzeć. Obecnie właściwie nie ma już większych kłopotów z przewożeniem towarów w dowolny koniec świata. Wybierajmy jednak uważnie przedsiębiorstwa transportowe, którym mamy zamiar to zlecić. Istotne, by były solidne i sprawdzone i miały doświadczenie w transportowaniu do krajów, które są w kręgu naszych zainteresowań. Wtedy z pewnością wszystko będzie w porządku.