Kredyty gotówkowe – przeróżne typy i krótka charakterystyka

Kredyty są produktem, który w obecnych czasach jest często preferowany przez klientów. Jest to swego rodzaju zapomoga, udzielana w większości przypadków w bankach. Kredyty zwykle dotyczą wyższych kwot niż na przykład pożyczki i brane są na inny czas. Zdarzają się różnorodne przyczyny, dla których ludzie zaciągają kredyt. Nagminnie przewijającym się jest na przykład plan kupna lub wybudowania swojego domu. Jak wiadomo projekt taki wymaga dużego wkładu czasowego i pieniężnego.

pieniądze w portfelu

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
pożyczki (zobacz pożyczka pod hipotekę) bywają bardzo przydatne w takich przypadkach. Oprócz tego wiele osób w ten sposób otrzymuje finanse na zagraniczne podróże, wakacyjne i nie tylko. W ostatnich latach dość popularne jest także zaciąganie kredytu na urządzenie ślubu i wesela. Kredyt gotówkowy (tu dowiesz się więcej: ) może więc przydatny w różnorodnych sytuacjach.

Kto może wziąć kredyt?
Przede wszystkim kredyty są produktem dostępnym jedynie klientom indywidualnypożyczko (zobacz pożyczka pod zastaw domu)rzy osiągnęli pełnoletniość. Zasadniczym warunkiem, jaki powinno się spełnić, by móc taką zapomogę otrzymać, jest posiadanie regularnych dochodów z tytułu pracy zarobkowej lub z innych tytułów. Istotne jest również, aby móc te wpływy udowodnić, przykładowo poprzez udostępnienie historii przelewów na konto bankowe. Poza tym ilość warunków, jakie należy spełnić, by móc dostać kredyt, zależy w dużym stopniu od kwoty kredytu, a także jego odmiany. Tak zwana zdolność kredytowa jest więc pojęciem bardzo szerokim i może obejmować różnorodne warunki. W każdej sytuacji jednak konieczne jest złożenie stosownych dokumentów i oczekiwanie na decyzję.

Charakterystyczne formy kredytów
Na rynku bankowym udostępnianych jest wiele kredytów o specjalnym charakterze i funkcjach. Charakter ten może przykładowo dotyczyć grupy, do której usługa jest kierowana. Pojawiają się zatem kredyty studenckie, które brane są przykładowo na konto rozpoczęcia studiów czy zakupu własnego lokalu. Poza tym występują również kredyty hipoteczne, które zaciągane są pod zastaw na przykład domów. W przypadku osób, które zadłużyły się w wielu różnych firmach, korzystnym wyjściem jest wybór kredytu konsolidacyjnego. Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń (kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń na to produkt, dzięki któremu można zamienić wiele długów na pojedynczy, o mniejszych ratach i w jednej instytucji.