Jak wielce ważne jest kontrolowanie pracy pracowników?

Jeśli jesteś prezesem wielkiej firmy, bez wątpliwości dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, jak nader ważne jest monitorowanie na bieżąco swoich pracowników. Jeżeli ktoś ma małą firmę, wtedy jest w stanie stale sprawdzać swoich pracowników samodzielnie, jednakże w przypadku większej liczby pracowników ich stałe kontrolowanie jest praktycznie niemożliwe.

Praca przy komputerze

Autor: Libertic
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy jednakże stale zależy Ci na tym, aby wiedzieć, czym zajmują się Twoi pracownicy w godzinach pracy, wtedy bez wątpienia powinny Cię zainteresować nowoczesne metody sprawdzania pracowników. Dozorowanie podwładnych może dziać się na parę różnych sposobów. Niemalże najbardziej popularnym z nich jest z pewnością instalowanie kamer w miejscach, w których ciągle przebywają pracownicy.

Takie kamery zazwyczaj instaluje się dla przykładu w wielkich magazynach czy halach produkcyjnych po to, aby sprawdzać, czy pracownicy na przykład nie wynoszą czegoś z pracy. Jeśli chcesz monitorować, jak dużo czasu dziennie Twoi pracownicy spędzają na przerwach, wtedy możesz zamontować takie kamery przykładowo w pomieszczeniach socjalnych lub na zewnątrz budynku.

Kiedy zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wtedy zdecydowanie musisz pamiętać o jednym – instalowanie kamer nie jest dopuszczalne we wszystkich miejscach. Jeżeli chcesz zainstalować kamerę w jakimś miejscu, w którym zbyt mocno będziesz naruszał prawo swoich pracowników do prywatności (na przykład w łazience), wówczas lepiej zasięgnij porady dobrego prawnika, gdyż takie działanie może być sprzeczne z przepisami prawa.

Monitorowanie pracy

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli Twoi pracownicy wykonują przede wszystkim pracę biurową, wtedy dobrym sposobem na ich sprawdzanie będzie z pewnością zainstalowanie na ich komputery służbowe programów, które sprawdzają działania Twoich pracowników w Internecie. Jeżeli chcesz, możesz poinformować o instalacji takiego programu swoich pracowników – wówczas z pewnością będą o wiele bardziej uważać na to, co robią w ciągu dnia na służbowym komputerze.

To kategorycznie dobry pomysł na to, by sprawić, że Twoi pracownicy (zobacz również monitoring w biurze) będą marnowali bez wątpliwości mniej czasu, zaś więcej poświęcą go na efektywną pracę. Kiedy chcesz podnieść poziom wydajności w swojej firmie, wówczas stosowanie sposobów sprawdzania pracowników (zobacz ratownik medyczny) i informowanie ich o tym zdecydowanie będzie niezłym pomysłem.