Jakie zabytki obowiązkowo zwiedzić w Rzeszowie oraz jak najwygodniej podróżować po mieście?

Rzeszów, czyli stolica województwa podkarpackiego, nie kojarzy się zbytnio z miastem, do którego zwykło się jechać, żeby oglądać zabytki, czy inne lokalne atrakcje. Korzystnie było by to zmienić, ponieważ miasto ma się czym pochwalić. Jakie atrakcje Rzeszowa dobrze było by zobaczyć?.

Pro Rent
Jednym z bardziej znanych rzeszowskich atrakcyjnych miejsc jest zamek rodu Lubomirskich – budowla z XVI wieku, otacza wspaniały mur z bastionami, który został przebudowany około przełomu wieku XIX i XX. Obecnie w obiekcie zamkowym znajduje się Sąd i Prokuratura. W trakcie swojej historii zamek kilka razy został niszczony, przez Szwedów i Kozaków, a to przez pożar pod koniec XVII wieku, czy też przez wielką wojnę północną.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu odnoszącego się do tego typu kwestii, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj (https://www.hurtopony.pl/terenowe.html). One także okażą się użyteczne!

W czasie II wojny światowej zamek był więzieniem dla jeńców skazanych na śmierć.

Innym, również związanym z rodem Lubomirskich obiektem jest ich letni pałac. Przebudowany w XVIII wieku. Obiekt posiada barokowy wystrój wnętrza.

Innym interesującym miejscem na mapie miasta jest Rynek z ratuszem. Niemały plac, o wymiarach ok 100 x 60 m, jest otoczony z trzech stron pierzejami dwu i trzy kondygnacyjnych kamienic, nawet z XV wieku. Założenie jest dopełnione budynkiem Ratusza. To XVI wieczny budynek, kilkukrotnie przebudowywany. Dzisiejszy wygląd otrzymał na koniec wieku XIX.

Jest jeszcze podziemna trasa turystyczna, długa na ponad 350 metrów, kościół pw. Św. Krzyża, z XVII wieku, jest również XV wieczny Kościół pw.

Sprawdź więcej porad w treści (https://s-performance.pl/hamownia/) – rzucą nowe światło. Nie obawiaj się – one dotyczą omawianej problematyki, więc również Cię zaciekawią.

św. Stanisława i św. Wojciecha, Zespół Klasztorny Benedyktynów, dwie synagogi oraz parę secesyjnych willi.

To mnóstwo zabytków – zatem w jaki sposób zobaczyć wszystko co najlepsze w Rzeszowie, by nie stracić na dojazdy pół dnia? Najwygodniejszym sposobem jest przemieszczanie się osobowym środkiem transportu, czyli autem. Wynajem auta w Rzeszowie (polecana firma), jeśli nie przyjechaliśmy własnym samochodem, to nic trudnego – jest kilka firm, które zajmują się właśnie takim rodzajem usług. Jest to także najlepsza opcja dla weekendowych turystów, którzy do Rzeszowa przybędą samolotem – spod samego terminalu będziemy mogli spakować do auta walizki i ruszyć ku rzeszowskim zabytkom.