Czy warto dziś mieć wyższe wykształcenie?

W Polsce mamy teraz wielu młodych ludzi z wyższym wykształceniem. Sporadycznie mówi się, że w naszym kraju mamy większą ilość ludzi z dyplomem, niż w innych krajach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – rzeczywista sytuacja jest trochę przesadzona.

U nas na dzień dzisiejszy jest mniej więcej trzydzieści dziewięć procent osób z dyplomem wyższej uczelni. Na tle Unii Europejskiej nie jest to wynik rewelacyjny. W innych krajach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

recepcja

Autor: Ghelamco
Źródło: Ghelamco

Zajrzyj na Mimo to w Polsce również dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż robotników fizycznych. W naszym kraju często osoba z wyższym wykształceniem ma o wiele mniejsze szanse dostania dobrej pracy, niż osoba pracująca fizycznie. Najgorzej jest pośród absolwentów kierunków humanistycznych. Na bezrobociu jest wielu filologów, historyków, socjologów.

Jeśli nie chcesz, aby uciekły Ci inne podobne wiadomości tyczące się omawianego tutaj tematu, to kliknij i więcej zobaczysz w treści (https://gpi-tanks.com/pl/przemysl/zbiorniki-do-zywnosci/).

Jeżeli uda im się dostać pracę, nierzadko jest to praca bardzo nisko płatna, nierzadko absolutnie nie mająca nic wspólnego z wyuczonym zawodem.Dalsza część Wielu filologów pracuje na infolinii, czy w pozostałych branżach tego rodzaju, gdzie niemożliwe jest spełnianie swoich ambitnych planów zawodowych. W takiej sytuacji bardzo trudno wykonywanie zadań na najwyższym poziomie. Osoby w takich sytuacjach z reguły nie znoszą swojej pracy.

O wiele lepszą sytuację mają w Polsce fachowcy. Wystarczy wpisać w internet hasło “praca spawacz” i poczytać jakie są zarobki w w takiej pracy. Spawanie jest często trudną pracą, wymagającą wiele cierpliwości. Proces ten polega na stopieniu elementów jakiegoś materiału, aby ponownie części te ze sobą połączyć. Przy spawaniu zwykle stosuje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia lukę między spawanymi elementami. Działanie takie wymaga szerokiej wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnych materiałów. Jest bardzo dużo szkół, gdzie można nauczyć się spawania. Warto zastanowić się nad zrobieniem takiego kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć opłacalną pracę. Pracowników mających konkretny fach w ręku permanentnie poszukuje się na rynku pracy.
Ciąg dalszy