Szkolenie pracowników z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

Podstawowym zobowiązaniem pracodawcy wynikającym z Kodeksu pracy, jest obowiązkowe przeprowadzanie systematycznych szkoleń pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Spotkanie może być organizowane i prowadzone przez zatrudniających, lecz jeśli mamy wymagania aby szkolenia BHP w Poznaniu w naszej firmie obywały się na najwyższym poziomie, musimy do takiego przedsięwzięcia zaangażować firmę szkoleniową.

W tym celu posłuży nam internet. Możemy również prześledzić opinie internautów na temat poszczególnych firm. Zagwarantowanie właściwych warunków pracy niewątpliwie wpłynie korzystnie na komfort pracowników, a co za tym idzie na dochody firmy. Nadzór bhp na placach budowy tudzież w halach przemysłowych to najważniejsza kwestia, gdyż w takich miejscach bardzo łatwo o przykre zajścia.

Wypadki w pracy

Autor: Ed Uthman
Źródło: http://www.flickr.com

Pozornie nieważna odzież ochronna, może ocalić komuś życie. Pamiętajmy więc o używaniu środków ochrony indywidualnej np. maseczek, nauszników i fartuchów. Na placu budowy np.

Czy nasz wątek był ciekawy, ale masz ochotę na kolejne? Pragniesz zobaczyć link do wpisu? W takim razie zachęcamy – trzeba wyłącznie najechać myszką.

obowiązującym elementem jest kask. Nikomu nie trzeba przypominać, jak ważna jest ochrona głowy. Aby czuć się komfortowo podczas noszenia kasku, musimy go tylko odpowiednio dopasować do głowy użytkownika. Bez mocnych rękawic w trakcie prac fizycznych, ani rusz. Koniecznie musimy chronić dłonie, a to jak grube i solidne powinny być rękawice zależy od charakteru powierzonych zadań.

Ale! Istnieją profesje w których wkładanie rękawic jest absolutnie zabronione, np. podczas toczenia czy frezowania. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.
Z tego powodu, tak istotne jest, aby w owych miejscach bezwzględniepodporządkować się przepisom z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (szkolenia bhp i inne). Jak wiemy przestrzeganie przepisów nie będzie przebiegało jak należy jeżeli nie będzie odpowiednich kontroli, więc istotne jest aby utrzymywać nadzór bhp. Zapoznanie się załogi z przepisami oraz zasadami bhp powinno być złożone na piśmie. Podpis mówiący, iż pracownik przeszedł szkolenie ma znaczenie dowodowe w trakcie niespodziewanych wypadków czy dalszej kwestii odszkodowawczej.