Kredyt kontra pożyczka – pomocne porady

Aktualnie kredyty i pożyczki są jednymi z najczęściej wybieranych produktów proponowanych przez banki i inne instytucje. Przez osoby nieobeznane w zagadnieniu często pojęcia te są wykorzystywane zamiennie, choć ich znaczenie nie jest takie samo. To, co łączy kredyt i pożyczkę to fakt, że klient otrzymuje pieniądze i ma później obowiązek zwrócenia ich. Obydwa procesy przebiegają jednak na innych zasadach. Co znamienne, jedyną instytucją mającą uprawnienia do udzielania kredytów są banki.

plik pieniędzy

Autor: Aleksandr Zykov
Źródło: http://www.flickr.com
pieniądze (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości) gotówkowa (więcej zobaczysz tu: ) natomiast może być udzielona przez podmiot inny niż bank oraz przez osoby prywatne. W ostatnim czasie stworzono wiele nowych instytucji, trudniących się głównie lub wyłącznie pożyczkami.

Jeżeli masz ochotę uzyskać podobne dane na ten wątek to odkryj więcej, gdyż znajdziesz tutaj jedynie interesujące informacje na ten temat.

Nie w każdym przypadku są to jednak instytucje sprawdzone, a ich usługi nie gwarantują całkowitego bezpieczeństwa. Ponadto najczęściej pożyczki opiewają na mniejsze kwoty, dzięki czemu więcej ludzi jest w stanie je otrzymać.

Cele kredytów i pożyczekKredyty i pożyczki są brane przez klientów na rozmaite cele. Kolejna różnica pomiędzy tymi dwiema transakcjami opiera się na tym, że przed uzyskaniem kredytu w banku powinno się konkretnie określić cel, na jaki środki mają być przekazane. Częstymi powodami są przykładowo rozmaite podróże, przykładowo na zagraniczne wakacje. Wiele osób decyduje się również na remont domu lub mieszkania za pieniądze z kredytu. Inną i specyficzną formą jest kredyt, jaki bierze się na zakup nieruchomości. Oczywiste jest, że im wyższa kwota kredytu, tym więcej warunków musi spełniać klient, by został uznany za wypłacalnego. Jednym z nowoczesnych powodów zaciągania kredytu jest również chęć wyprawienia ślubu i przyjęcia weselnego.

Metoda spłacania
Kredyt gotówkowy (szybki kredyt gotówkowy) w założeniu oznacza przekazanie gotówki bezpośrednio na konto klienta. Należy jednak pamiętać, że kredytu nie otrzymuje się bezpłatnie. Cena, którą płaci się za jego uzyskanie, zawiera się w odsetkach Zwracanych rat. Ponadto kredytu nigdy nie udziela się w formie pieniędzy dawanych „do ręki”. W ten sposób za to w większości przypadków odbywa się przekazywanie kwoty pożyczki. Pożyczki również spłacane są za pomocą gotówki. Pożyczkobiorca staje się właścicielem pieniędzy po ich otrzymaniu i może przeznaczyć je na dowolną rzecz.