Platformy crowdfundingowe Przeczytaj interesujące wiadomości

Crowdfunding, nazywany również finansowaniem społecznościowym, to zjawisko nadal stosunkowo nowe w kraju. Oparte jest na spostrzeżeniu, że użytkownicy stron internetowych stanowią bardzo dużą rzeszę ludzi, zdolnych do pomocy w rozmaitych interesujących kwestiach. Crowdfunding polega na dofinansowywaniu wybranych przedsięwzięć przez tę właśnie grupę użytkowników. Podstawowym wyznacznikiem tego systemu jest to, że każda osoba indywidualnie wybiera kwotę dotacji. Nie od dziś bowiem wiadomo, że nierzadko nawet symboliczne sumy mogą być znaczące dla firmy. Każde przedsięwzięcie zamieszczone w serwisie crowdfundingowym powiada określną granicę, do której mają dojść ofiarowane środki w określonym okresie. Przedsięwzięcia, które szczególnie spodobały się użytkownikom, nierzadko tę ustaloną kwotę przekraczają kilkakrotnie.

Platformy crowdfundingowe

mamona

Autor: AK Rockefeller
Źródło: http://www.flickr.com

Po wyszukaniu w Internecie frazy „finansowanie społecznościowe dzięki Wspieram.to” uzyskuje się obecnie sporo wyników. Platform takich jest bowiem aktualnie na świecie sporo, a ich liczba nieustannie rośnie. Niektóre z tych platform przeznaczone są konkretnie na jeden rodzaj działalności użytkowników wysyłających swoje propozycje, na przykład jedynie na badania medyczne. Inne z kolei posiadają charakter bardziej ogólny, zbierając na swoich łamach projekty z zupełnie różnych dziedzin, przykładowo i naukowych i artystycznych. Bez wątpienia najbardziej popularnym serwisem na świecie jest Za jego pomocą zrealizowanych zostało bardzo dużo rozmaitych przedsięwzięć. W kraju takich platform jest na razie niewiele, natomiast najpopularniejszy jest serwis Wspieram.to – polski kickstarter.

Finansowane przedsięwzięcia
Finansować tą metodą można właściwie wszystko. Z tego powodu na ogólnych platformach do crowdfundingu można znaleźć zupełnie rozmaite propozycje. Stosunkowo często przewijają się na przykład prośby o finansowanie zespołów muzycznych. Zwykle są to grupy początkujące, poszukujące pieniędzy na wydanie pierwszego albumu. Bywa również tak, że w ten sposób zespoły działające od dłuższego czasu mogą kontynuować działalność. Tak było przykładowo w przypadku grupy Marillion.

Zainteresowały Cię poniższe informacje? Bardzo nas to cieszy i jednocześnie zachęcamy Cię do serwisu twórcy (https://asmtechnology.eu/kontakt/) po kolejną dawkę detali.

Oprócz tego projekty nierzadko dotyczą wynalazków, wydawanych książek czy organizowanych wydarzeń.