Garść wskazówek na to, by Twój sklep online funkcjonował idealnie i zgodnie z przepisami prawa

Gdy trochę trzy lata temu otwierałem e-sklep co prawda byłem lekkim optymistą, ale jednakże wiele było we mnie również lęku. Najzwyczajniej obawiałem się, iż choćby nie będę miał za wielu klientów albo zostanę jakoś wykończony przez konkurencję. Bardzo dobrze, że owe obawy nie potwierdziły się. Bo prawda jest taka, iż nadal prowadzę własny sklep – w zasadzie jestem uradowanym handlowcem, choć nie powiem, że w każdym przypadku wszystko jest idealne. Chciałbym w takim razie udzielić Tobie w tym artykule odrobinę interesujących informacji dotyczących e-biznesu!

Zakupy przez internet

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością powinieneś wyszukać profesjonalną firmę zapewniającą tworzenie sklepów internetowych oraz trafić w dobrą niszę. Jak i również musisz znaleźć dobrą firmę prawniczą, które specjalizuje się w prawie e – commerce, co zabezpieczy Cię przed dodatkowymi ogromnymi karami wynikającymi z nieznajomości prawa . Są te branże, które są najzupełniej beznadziejne – na przykład filmy. Duży sklep ( ODwiedź Stronę) może zarabiać na takim asortymencie duże pieniądze, lecz jeśli w grę wchodzi świeżak, którego nie stać na pokaźny magazyn, z pewnością mówimy o niewypale. Według mnie warto rozejrzeć się za taką branżą, w której są spore marże, a na dodatek nie ma zbyt wielu towarów. Czyli zapełnienie magazynu nie będzie ogromnym wydatkiem finansowym. Może kosmetyki? Możliwości jest sporo, istotne jest to by był większy popyt na taki asortyment.

Koniec z tradycyjnym handlem?

Autor: Atos
Źródło: http://www.flickr.com

W końcu nie chcielibyśmy, aby nasz e-sklep ciągle świecił pustkami. Chociaż od razu zaznaczam,że często na nawet jednym kliencie w ciągu dnia można zarobić większe pieniądze, niż na 20, lecz tych, którzy kupują coś małego. Tym, których interesuje prowadzenie sklepu internetowego należy także napisać na temat cen. Nie mówię, że zaniżanie cen produktów ma jakikolwiek sens, lecz przecież w wielu przypadkach ludzie korzystają z chociażby porównywarek cen. Czyli generalnie sklep (zobacz także oleje zdrowotne) internetowy nie może być zbyt drogi. Jednak sensowna marża to coś o co należy walczyć.

Ważne w prowadzeniu e-sklepu jest również to, że w końcu w wielu przypadkach niejako zapominamy, iż i w Internecie reklama to dźwignia handlu. A więc reklama e-sklepu z choćby obuwiem jest wymagana. Jak poszukiwać zainteresowanych asortymentem przez nas sprzedawanym? Cóż, bez cienia wątpliwości warto chociażby korzystać z możliwości jakie daje Google. Czyli przykładowo wykupienie reklamy kontekstowej i Adwords jest na wagę złota. Godne zainteresowania jest także pozycjonowanie w wyszukiwarkach czy prowadzenie kampanii na Facebooku. Czyli podsumowując: pewnie poradzisz sobie ze swoim biznesem w Internecie, lecz powinieneś na absolutnie wszystko zwrócić większą uwagę. To samo tyczy się startupów, gdzie nie tylko liczy się pomysł ale również aspekty prawne – , gdyż bez odpowiedniej pomocy radców prawnych, ktoś wykorzysta nasz pomysł przeciwko nam.