Już dziś zatroszczmy się o swoje jutro, inwestycje

Chyba wszyscy wiemy, że w obecnej chwili nie opłaca się gromadzić pieniędzy „do skarpety”. Pieniądz powinien się rozmnażać. Źle ulokowane, nie gwarantują nam lepszego jutra, a – przede wszystkim, nie zarabiają.

Niestety, przeciętny Polak dopiero zaczyna nabierać zaufania do tematu inwestycji. Model kształtowania świadomości społecznej dotyczącej własnych finansów, na tle krajów Europy zachodniej dopiero zaczyna się powoli zmieniać. Lecz ważne, że sytuacja się poprawia.

stos monet

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś, w czasach wydłużonego wieku emerytalnego , kiedy emerytury są niewysokie, zatroszczenie się o naszą przyszłość, wydaje się najlepszym wyjściem. To nie my mamy pracować dla pieniędzy, ale pieniądze mają pracować dla nas.

Gdzie szukać pieniędzy w dzisiejszych czasach? Niestety, na to zapytanie nie można dać prostej odpowiedzi, bowiem sytuacja ekonomiczna na świecie zaskakuje nas swymi zmianami z miesiąca na miesiąc. Trzeba jednak dostrzec, że pewne instrumenty finansowe od pewnego czasu są w stanie zapewnić zysk inwestorom bez względu na sytuację. Jak wiemy, rozróżnić je możemy na te mniej i bardziej ryzykowne, to od nas zależy, na który wariant się zdecydujemy. Specjalistyczne informacje na portalu: .

Stosownie ulokować fundusze możemy np. w nieruchomościach. Pozytywy? Zabezpieczony kapitał, ochrona przed inflacją a poza tym źródło dochodu, jeśli nieruchomość (zobacz Pożyczka pod zastaw nieruchomości Siedlce) np. wynpożyczkom (zobacz pożyczki pod nieruchomość)droga, którą możemy się udać to inwestowanie w obligacje czy listy zastawne. To ryzykowny, ale przy tym najbardziej dochodowy sposób (biorąc pod uwagę, iż sensownie zainwestujemy nasze pieniądze) – szczegóły.

Dzieła sztuki, oprócz swych walorów estetycznych, także potrafią nam zagwarantować zabezpieczenie na przyszłość. Na ogół jednak Polacy odkładają swe pieniądze na lokatach, na których zysk może i nie jest wielki, ale gwarantowany. Warunek? W czasie obowiązywania umowy nie mamy dostępu do pieniędzy, inaczej spodziewajmy się utraty odsetek.Fundusze strukturalne także należą do pozbawionych ryzyka sposobów inwestowania. I tak jak w przypadku lokat – stracić się raczej nie da, ale zysk zawsze jest bardziej widoczny niż na lokatach. Już teraz pomyślmy o jutrzejszym dniu, a zagwarantujemy sobie spokojne i dostatnie życie.