Motywacja i lojalność w biznesie

Programy motywacyjne są kierowane do kadry działalności. Jak powszechnie wiadomo, najważniejszym czynnikiem w każdej marce jest człowiek. Podwładny powinien być zmotywowany, by osiągać pożądane wyniki. Najoczywistszym czynnikiem stymulującym do dobrej pracy jest naturalnie wynagrodzenie. Są jednak również inne, niezwiązane z comiesięcznym przelewem programy motywacyjne. Najczęściej są to przeróżne podarunki rzeczowe, np. produkty przedsiębiorstwa. Czasami można spotkać też karnety na siłownię albo wejściówki na fajne koncerty.

biznes, narada

Autor: North Atlantic Division
Źródło: http://www.flickr.com
Warto powiedzieć, że programy motywacyjne są implementowane przez firmy, które cechują się sporą mądrością. Wiele firm z Polski bowiem nie widzi naturalnego fakt, że wydajny kadrowicz to człowiek wyspany i godnie opłacany za swoje osiągnięcia. W naszym kraju wciąż dominuje dziwaczna mentalność, która sprawia, że szefowie biznesów wolą sobie zamówić nowy samochód, zamiast dać premię zatrudnionemu. Na szczęście Polska funkcjonuje w Unii Europejskiej, skąd przychodzą do nas nowe, lepsze wzorce relacji firmowych.

systemy lojalnościowe to także pomysł, który nadeszła z państw zachodnich. Głównym celem marketingowców jest stworzenie i wzmacnianie zyskownej relacji z klientem. Marketingowcy muszą starać się, aby klient charakteryzował się lojalnością wobec firmy. Taki pożądany rezultat można osiągnąć różnorakimi sposobami. Najlepszym narzędziem są właśnie systemy lojalnościowe.

praca

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Na pewno każdy z was kiedyś spotkać się z takim rozwiązaniem. Więcej o programach lojalnościowych: Polega to na tym, że przy płaceniu klient otrzymuje punkty, które potem może wymienić na jakieś nagrody. Alternatywą jest gromadzenie punktów za zakupy, by dostać upust na jakiś towar. Analizy wykazały, że systemy lojalnościowe są bardzo skuteczne – konsumenci lubią zbierać punkty i dostawać prezenty za darmo, nawet jeśli nie posiadają one dużej wartości. Tak funkcjonuje nasza psychika.