Sytuacja na rynku pracy w Olsztynie

Ubiegły rok na rynku pracy był jednym z najsłabszych od 5 lat. I mimo, że kryzys gospodarczy nie dotknął bezpośrednio Polski tak dotkliwie, jak w inne kraje, to mimo wszystko sytuacja na rynku pracy nie napawa optymizmem. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że należy się poddać i nie szukać pracy. Nie należy się poddawać!

Pracę w Olsztynie można znaleźć, jednak jest to długotrwałe działanie na które, trzeba dobrze się przygotować. Właściwie napisane CV, list motywacyjny, przyjazne nastawienie ewidentnie przysłużą się w poszukiwaniu posady. Studiowanie ogłoszeń zamieszczonych w prasie, portali internetowych (wpisując w sieci frazę: oferty pracy Olsztyn – to właściwe drogi , które poprowadzą nas do nowej pracy. Jakie obecnie profesje są najbardziej poszukiwane? Wszelkie prace inżynierskie, geodezja, budownictwo – specjaliści z tej branży o pracę obawiać się nie muszą.

Company work

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Zobacz Kolejną dziedziną jest informatyka, która ani na sekundę nie zatrzymuje się w miejscu. W parze z informatyką idzie rozwój internetu, jego ogromny potencjał i możliwości, z tej przyczyny informatycy z całą pewnością bezrobotnymi w Olsztynie długo nie zostaną. Popularnością cieszą się również zawody związane z opieką i ochroną zdrowia (również ze znajomością języka obcego, do pracy poza granicami kraju). Mechanik samochodowy z najlepiej wieloletnią praktyką, kierowca samochodów ciężarowych czy też pomoc kuchenna to również zawody cieszące się największym powodzeniem.Więcej

Mamy więc przykład na to, że lepiej być dobrym elektrykiem lub handlowcem, niż niepracującym absolwentem, który z braku konkretnych kwalifikacji musi pracować nie w swym zawodzie, jako specjalista biurowy, czy sprzedawca. Jest i optymistyczna wiadomość. W Olsztynie i okolicach korzystnie swoją sytuację finansową oceniają firmy, których istnienie na rynku ma związek z miejscami noclegowymi czy gastronomią. Wynik ten jest jednak nieprzypadkowy. Za chwilę nadejdzie wiosna, za nią lato, a to oznacza, że właściciele domów dla letników, czy restauracje na Warmii i Mazurach mają szansę na zarobek.
Należy zadać sobie sprawę z tego, że o ile rok 2014 powinien okazać się bardziej efektywny od poprzedniego na rynku pracy, to mimo wszystko będzie to tylko mała poprawa.

Stworzyliśmy dla Ciebie ciekawy news. Po wejściu w niego znajdziesz dużo wiadomości na ten temat i będziesz miał możliwość zgłębić swą wiedzę.

Na większe ożywienie musimy poczekać do przyszłego roku.
Dalsze informacje