Metodyka Prince 2 – dlaczego warto?

Prince 2 stosuje się w w procedurze realizacji| projektu. Jej nazwa stanowi skrót od angielskiego sformułowania “Prioject In A Controlled Evironment” – czyli: “projekt w kontrolowanym środowisku”. Według założenia projekt ma być powoływany do życia na określony okres, zgodnie z przyjętym planem i założeniami, ma mieć unikalny charakter, a okres jego realizacji został z góry wytyczony.


egzamin z Prince 2

gdzie i na jakiej podstawie stosuje się Prince 2?
W Prince 2 (dowiedz się więcej) są trzy grupy zasobów – materiały, ludzie – czyli wykonawcy i pieniądze. Na samym początku metodologia ta była realizowana w projektach informatycznych. Jak się okazało, metodologia owa może być równie skuteczna w trakcie wprowadzania projektów całkowicie odmiennych specjalności. Można ją bowiem dowolnie dostosowywać do indywidualnych uwarunkowań każdego projektu. Prince 2 definiuje kilka postaci efektywności, którymi trzeba odpowiednio rozporządzać.

Jeżeli chcesz, aby tego typu wiadomości zostały Ci w głowie na dłużej, sprawdź witrynę (https://super-edu.pl/korepetycje), do której odnośnik jest tutaj. Są tam bardzo analogiczne informacje.

Są to: Korzyści, Koszty, Ryzyko, Czas i Zakres.

Niezaprzeczalną zaletą tej metodologii Prince 2 jest jej elastyczność. Wszyscy, którzy zechcą ją wdrożyć do zarządzania projektami nie są zmuszeni do rezygnacji z niestandardowych obwarowań. Można bowiem zintegrować obowiązujące procedury z Prince 2.

Elastyczność i efektywność
Prince 2 to metodyka elastyczna i precyzyjna. Na każdym kroku bowiem wymaga upewnienia się, czy przyjęte rozwiązania i struktury należycie spełniają swoja rolę oraz, czy nie należy ich zmodyfikować lub zamienić. Świadczy to o właściwościach adaptacyjnych metody do zmieniających się warunków w czasie.
Czynności a także środki jakie trzeba powziąć są precyzyjnie rozpisane jak również przypisane do konkretnych osób.

O problemach dotyczących rozmaitych tematyk dowiedzieć się można z sieci. Wówczas wystarczy przeczytać artykuł o omawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły.

Wielu zarządców dużych firm ceni sobie metodykę i ochoczo inwestuje w szkolenie z Prince 2 . Oznacza to, że zależy im na sprawnym zarządzaniu oraz kierowaniu projektami jak również sprawnym wdrażaniu i szkoleniu nowych osób wprowadzanych w trybiki funkcjonowania przedsiębiorstwa. Szkolenie kończy egzamin z Prince 2.
Trzeba jednak pamiętać o bardzo istotnej rzeczy – Prince 2 służy do zarządzania, a nie wytwarzania. Za powodzenie projektu odpowiada sponsor. Natomiast znaczenie sukcesu należy w tym wypadku rozumieć jako spełnienie założeń biznesowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*