Aktualności z Wejherowa

Z każdym nowym rokiem przybywa bezrobotnych. Dla regionu wejherowskiego, gdzie swą działalność prowadzi niewiele zakładów pracy, poziom bezrobocia może budzić obawy. Powiatowy Urząd Pracy przygotowuje różne formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z tej formy pomocy skorzystało W 2013 roku około 800 osób. Jednak to nie jedyna oferta pomocy z Urzędu Pracy.

Poza szkoleniami, bardzo popularną formą na zdobycie praktyki, szczególnie wśród ludzi młodych, nieposiadających doświadczenia w zawodzie są staże. Jest to forma, która opiera się na zdobywaniu umiejętności praktycznych, ale bez zobowiązań z pracodawcą. Podczas podejmowania stażu urząd gwarantuje stażyście stypendium które wynosi około 120 % zasiłku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-calkowita-niezdolnosc-do-pracy-a-renta) dla bezrobotnych.
Urząd Pracy oferuje również dotacje na rozpoczęcie działalności. Wychodząc z założenia, że choć część tych osób zachowa się przez dłuższy czas na rynku – są szanse, że będą się rozbudowywać a co za tym idzie zatrudniać kolejnych pracowników. Udzielając dotacji, Urząd Pracy niejako dostarcza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy dla innych.

Jeśli intryguje Cię ten tekst, to bez ociągania kliknij tu i przeczytaj ponadto inny tak samo absorbujący news krowy mleczne.

Jakie zawody są mile widziane na terenie Wejherowa? Należy spojrzeć na tablicę ogłoszeń lub przejrzeć oferty pracy w internecie. Najszybciej będzie wpisać w wyszukiwarce frazę: oferty pracy Wejherowo – a zobaczymy aktualne oferty.

Lada dzień nastanie sezon wiosenno-letni, a wraz z nim pojawią się prace sezonowe. To dobre rozwiązanie, zazwyczaj dla tych osób, które nie posiadają stałego zatrudnienia. Plusem prac sezonowych jest to, iż zatrudniającym nie tyle zależy na dyplomach, co na naszej aktywności zawodowej i potrzeby rozwoju własnych doświadczeń, przez co obowiązki mogą realizować niedoświadczone, jak również te z latami praktyk osoby. Zobacz oferty pracy zarządca nieruchomości.

praca

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Z powodu swego atrakcyjnego położenia, bliskiej odległości od Bałtyku Wejherowo może czerpać korzyści z usług turystycznych, a to zazwyczaj wiąże się z dodatkowymi miejscami pracy. Osoby z Wejherowa decydując się na pracę w nadmorskich miejscowościach nie są także skazane na opuszczenie miejsca zamieszkania, co można określić jako dogodną sytuację.