Praca w Wałbrzychu

Mimo, że od rozpoczęcia roku bezrobocie w powiecie wałbrzyskim zmalało o kilka procent, nadal pozostaje najwyższe w kraju. Miasto od lat prowadzi walkę z bezrobociem, które spowodowała likwidacja Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego. W celu polepszenia beznadziejnej sytuacji na tamtejszym rynku pracy, władze utworzyły w 1997 roku Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Dzięki temu przedsięwzięciu, okolicą zaczęli interesować się inwestorzy, w związku z czym swą siedzibę mają tu nowe zakłady pracy. Wybudowane zostały fabryki Toyoty, Cersanitu czy Metzelera. Strefa przyniosła wiele korzyści, a jej intensywny postęp docenił nawet Financial Times, przyznając 3 miejsce w klasyfikacji najlepiej rokujących stref ekonomicznych w Europie.

praca jako inzynier budowy

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Obecny rynek pracy tak szybko ulega zmianom, iż te zawody, na które jeszcze kilka lat temu był popyt, w tej chwili nie spotykają się z tak wielkim zainteresowaniem. Które więc zawody charakteryzuje obecnie największe zapotrzebowanie? (Zobacz też praca inżynier budowy) Pracodawcy sygnalizują, iż największe braki przejawiają się w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalności.

Czy uważasz, że w sieci jest za mało godnych polecania postów? Jeśli chcesz znaleźć istotnie pożyteczny portal, to zalecam tę stronę (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/badanie-telefoniczne/).

Mimo wyraźnego spowolnienia w ”budowlance” cały czas występują utrudnienia ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów. Co więcej, odnalezienie odpowiedniego, kompetentnego stolarza, podobnie nie jest dziś tak prostym zadaniem. Jeżeli więc lubimy swój fach, nie zastanawiajmy się nad kupnem biletu lotniczego do Anglii, ale zacznijmy od poszukiwań pracy za sprawą internetu. Portale, fora, wyszukiwarki pomogą nam, gdy sprecyzujemy poszukiwaną frazę, np. oferty pracy Wałbrzych, praca stolarz.

A może mamy zamiar posiadać własną działalność? Nie jesteśmy zmuszeni by rezygnować z własnych planów, albowiem w realizacji marzeń mogą nam pomóc dotacje.
W Wałbrzychu często bezrobotni, biorą sprawy w własne ręce i zakładają własne działalności, najczęściej w dziedzinie motoryzacji. Mimo, iż warsztatów samochodowych występuje sporo w obszarze miasta, nikt nie narzeka na zajęcia. (Link: praca szwaczka) Nadzieją może napawać fakt, iż właśnie zawitała do nas wiosna, a razem z nią prace sezonowe i szansa na obniżenie stopy bezrobocia.