Jak bez ryzyka kupować on-line?

Dwudzieste pierwsze stulecie jest już teraz bezsporną epoką internetu. Wartość sieciowego rynku szacowana jest w bilionach dolarów! Sklepy online i e-banki rosną niczym przysłowiowe grzyby po deszczu.

zakupy online

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Niewinna pozornie wizyta w internecie może tymczasem pociągnąć za sobą niezwykle niemiłe konsekwencje. Sieć internetowa bowiem jest jednakowo realny jak rzeczywistość która nas otacza. To, co poczynimy w wirtualnej przestrzeni, czasem bardzo silnie może wpłynąć na codzienność. Powinniśmy zatem troszczyć się o bezpieczeństwo swego „wirtualnego profilu”. Internet to specyficzne środowisko, w jakim – oprócz wielu zalet – czai się także mnóstwo oszustów.

Jak wypływa z ankiet, jedna trzecia Polaków codziennie używa internetu: sprawdza witryny, przeprowadza rozmowy z pomocą e-mail, używa aplikacji internetowych.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem plomby holograficzne odnajdziesz interesujące dane, które Cię zaabsorbują.

Nic zatem dziwnego, że ulubioną kategorię ofiar złoczyńców stanowią bez wątpienia mali i średni przedsiębiorcy, jak też osoby, które to najczęściej korzystają z wirtualnych usług, (e-banki, sklepy internetowe, internetowe ambulatoria lecznicze).

Dlatego niezwykle ostrożnie powinniśmy podchodzić do zakupów on-line, za każdym razem badać regulaminy marketów online, opinie pozostałych użytkowników internetu. Przykłady solidnych marketów internetowych to: – market dla profesjonalnych fotografików oraz miłośników „pstrykania”, także mnóstwo profesjonalnych rad

karty płatnicze

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

jak też inspiracji, to tablety, smartfony oraz mnóstwo gadżetów do nich. Dla zainteresowanych: wejdź po więcej. to duże i małe AGD, tablety, aparaty i kamery cyfrowe, telefony a także dział sport i turystyka. Natomiast sklep którego to motto brzmi wszystko w jednym miejscu, rzeczywiście ma nam ogromnie dużo do zaoferowania; począwszy od artykułów spożywczych na dziale sport i turystyka kończąc. Słowem mydło i powidło -> ciekawa oferta.

Wszystkie powyższe sklepy posiadają swoje prawa i obowiązki, a w nich dokładnie opisane warunki zwrotu artykułów oraz pieniążków. Pamiętajmy, że bez względu na to czy kupujemy zdalnie masło, chłodziarkę czy też komputer, polskie prawo gwarantuje nam 10 dni na zwrócenie artykułu bez podania przyczyny (wymagane jest tylko pisemne oświadczenie dla sprzedawcy). Towar powinien wtedy zostać odesłany w stanie nienaruszonym do sprzedawcy razem z deklaracją.