Skuteczne sposoby na udzielanie pomocy w firmie

W momencie gdy dochodzi do groźnego zdarzenia, niesamowicie istotne są pierwsze minuty. Udzielenie pomocy w tym czasie może uratować poszkodowanemu zdrowie lub zapobiec groźnym powikłaniom. Szybka i konkretna reakcja jest bardzo istotna. Dlatego też należy bezzwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe.

Nasze zakłady pracy nie są pozbawione niebezpieczeństw. Przede wszystkim jeśli pracujemy w wielkiej korporacji, gdzie w każdej chwili mijamy tłum pracujących ludzi. Patrząc na statystyki najczęściej do niebezpiecznych zdarzeń dochodzi na korytarzu lub schodach oraz w pomieszczeniu socjalnym, gdzie mamy styczność z urządzeniami elektrycznymi. Tam najczęściej dochodzi do poparzeń gorącymi napojami. W czasie przerwy porusza się w tym pokoju mnóstwo pracowników i łatwo na siebie wpaść. Zawsze powinno się przestrzegać w tym zakresie przepisów bhp (na ten temat więcej na ). Taka sama historia dzieje się na schodach, w czasie gdy wychodzimy do sklepu lub na papierosa. W tym czasie właśnie bardzo często dochodzi do wypadków, które mogą być groźne. Dlatego deska ortopedyczna w biurach to podstawa. Jest to specjalny rodzaj noszy, który pozwala stabilizować poszkodowanego i przenosić go w bezpieczne miejsce. Jest ona wyposażona w specjalistyczne pasy zabezpieczające oraz stabilizację głowy, który ma na celu ochronić szyję.

Dobrze jest też zawsze mieć w apteczce ciśnieniomierz nadgarstkowy. Mamy na uwadze, że praca to częsta przyczyna sytuacji stresowych. Jesteśmy zmęczeni, nie wysypiamy się i spożywamy zdecydowanie za dużo kawy.

szkolenia

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego pracujemy pod dominującą presją. To wszystko potrafi prowadzić do omdleń, czy nawet stanów przedzawałowych. W momencie gdy powiadamiamy pogotowie, warto w momencie zgłoszenia telefonicznego podać dyspozytorowi informację na temat ciśnienia osoby która uległa wypadkowi. To urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy tylko założyć je na nadgarstek, poczekać kilka sekund i odczytać wynik. Wszelka pierwsza pomoc przedmedyczna jest bardzo ważna. Nasze działania mogą uratować osobie która uległa wypadkowi życie. Dlatego nie bójmy się pomagać. Pamiętajmy również, że w jej zakres wchodzi także zawiadomienie pogotowia. Każda firma powinna przeszkalać w tym zakresie własnych pracowników. Jest to bez wątpienia potrzebna wiedza, tak samo jak szkolenia z bhp, która może się przydać w codziennym życiu.