Banki oraz parabanki – co polecane jest o nich poznać przed skorzystaniem z oferty?

Aktualnie można zaobserwować, jak w znaczny sposób wzrasta ilość różnego rodzaju instytucji, trudniących się obsługą finansów użytkownika. Samych instytucji na dzień dzisiejszy jest tak wiele, że czasami nie można się zdecydować, którą ofertę wybrać. Nie wszyscy wiedzą przykładowo, że istnieje wiele odmian banków. Większa część ludzi korzysta z usług typowego banku, przeznaczonego dla klientów indywidualnych.

duża ilość banknotów

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją również instytucje specjalizujące się w jednym typie działalności. Zaliczają się do nich banki hipoteczne (tutaj dowiesz się więcej na temat: dobry bank hipoteczny), których główną rolą jest udzielanie kredytów pod zastaw hipoteki. Generalnie także z uwagi na dużą ilość instytucji dużo ludzi myli banki z parabankami i innymi takimi instytucją. Cechą, która odróżnia bank jest to, że ma on odpowiednie pozwolenia na swoje działanie, a co najważniejsze jest kontrolowany przez specjalne jednostki.

ParabankiW ciągu kilku ostatnich lat znacznie zwiększyła się liczba tak zwanych parabanków. Takie instytucje jeszcze jakiś czas temu w ogóle nie istniały. Ich główną cechą wyróżniającą jest fakt, że nie są kontrolowane „z góry”, dzięki czemu ich działalność i stan finansów nie jest obserwowana na bieżąco. Instytucje tego rodzaju kuszą klientów zachęcającymi ofertami, zwykle w postaci wyższego oprocentowania lokat i pożyczek. Wielu ludzi daje się na to skusić, ponieważ takiej oferty nie znajdzie się w żadnym banku. Należy jednak bardzo uważać, jakiej instytucji przekazuje się swoje pieniądze. Zdarzają się bowiem przypadki, że parabank w pewnym momencie bankrutuje lub zostaje zlikwidowany, a gotówka klientów przepada.

Intrygują Cię przeróżnego typu inne newsy (contra-odszkodowania.pl/uzyskiwanie-odszkodowania-z-oc-sprawcy-wypadku/)? Fantastycznie, ponieważ masz szansę zalogować się na kolejną stronę i tam wgryźć się w dokładne posty.

Z tego powodu banki są bardziej godne zaufania z uwagi na zapewniane tam bezpieczeństwo.

Produkty oferowane w bankach
Banki oferują rozmaite usługi. Klienci zdecydowanie najczęściej zakładają konta osobiste. W ostatnim czasie również coraz popularniejsze stają się konta internetowe. Oprócz tego wielu ludzi decyduje się na zaciągnięcie kredytu, także w imieniu firmy. Kredyty dla nowych firm niezwykle często pomagają w zapoczątkowaniu i rozwijaniu swojej działalności gospodarczej przez przedsiębiorców. Kredyty biorą również klienci indywidualnie na różne cele. Dość chętnie wybierane są też lokaty, które charakteryzują się zróżnicowanym oprocentowaniem.