Czym są nowe analizy dla przedsiębiorstw? Jak mogą pomóc zrozumieć oczekiwania klientów jak i powiększyć zyski?

W temacie analityki jakiś czas temu wyklarowało się pojęcie big data. Hasło to oznacza tendencję do poszukiwania oraz wykorzystania wartości biznesowej, jaka widoczna jest w coraz większych jak i coraz lepiej dostępnych różnych danych. Pochodzą one z wielu miejscu, bardzo często spoza organizacji, jak również z obszarów do tej pory całkiem odrzucanych oraz nie branych pod uwagę, jako źródła informacji, które mogą być ważne. Jak pokazuje natomiast praktyka tego rodzaju informacje są niesamowicie przydatne, tym bardziej z biznesowego punktu widzenia.

analiza

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu jesteśmy w stanie podejmować coraz lepsze decyzje biznesowe – zobacz też . Jak niektórzy uważają, to po prostu następny etap jeśli chodzi o rozwój biznesu, jakiego należało się spodziewać. Jeszcze niedawno wystarczająca okazywała się po prostu wiedza na temat działania organizacji, poszukiwało się przewag biznesowych w jak najlepszej organizacji procesów w biznesie, raportowało operacyjnie – całość składała się na bardziej albo mniej efektywne działania.

Następnym krokiem było szukanie trendów w posiadanych zbiorach danych, analiza danych, przeglądanie przyczyn zachodzących zdarzeń – czytaj dalej na tej stronie. W ten sposób powstawały też pierwsze składy danych. Miało to oczywiście związek z ewoluowaniem platform z bazami danych, zaczęły też powstawać specjalizowane narzędzia do analizowania, jakie pomagały w odkrywaniu tego typu wzorców. Dziś jednak ciężko wyobrazić sobie gromadzenie wartościowych danych bez big data. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą złożoności systemów ekonomicznych, w których obrębie działają największe firmy.

Zainteresowały Cię prezentowane dane? Kliknij na nowy tekst (https://www.account-pl.eu/swiadczone-uslugi/obsluga-ksiegowa-warszawa) a z pewnością dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zafascynują.

Warto zauważyć, że łańcuch wartości, których chcą one dostarczać klientom naprawdę się wydłuża, dlatego też tradycyjne promowanie artykułu już nie wystarczy.

praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj w związku z tym dostarczane są nie tylko usługi czy artykuły, ale przede wszystkim kompletny zestaw doświadczeń. Przekłada się to na wyższe marże jak i wyższą lojalność osób korzystających z naszych usług. Takie rozbudowanie łańcucha wartości powiększa zakres informacji, z którymi na porządku dziennym trzeba się zmierzyć przy podejmowaniu decyzji. Każda zatem firma, która myśli o dystrybucji jak najlepszych artykułów, jak i o zdobywaniu coraz większych przychodów, koniecznie musi korzystać z big daty.