Urządzenia stosowane w rolnictwie

Traktory muszą być wygodne i efektywne, muszą być też przystosowane do długotrwałej pracy na trudnym terenie. Dlatego są to urządzenia kosztowne, wielu ludzi nie stać na kupno traktora oraz pozostałych potrzebnych maszyn rolniczych. W gronie rolników posiadających niewielkie bądź średnie pole, bardzo popularne jest wypożyczanie takich urządzeń tylko na okres w którym są potrzebne. Wypożyczalnie z wielu względów zaczęły odchodzić w ostatnich latach do lamusa.

Aktualnie coraz chętniej rolnicy decydują się na leasing ciągników siodłowych (zobacz leasing ciągników siodłowych), jest to korzystna sytuacja dla obu stron leasingu.

Z pewnością zainteresuje Cię ta oryginalna treść (http://inter-bis.pl/maszyny-tartaczne) na opisywany temat, zatem nie zwlekaj – kliknij tu i zobacz więcej na ten temat!

Jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, które zapewnia jednak korzyści producentom maszyn.

maszyny rolnicze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Co to jest leasing?Leasing to forma zapomogi, gdzie elementem pożyczanym jest w tym przypadku maszyna rolnicza. Osoba będąca leasingobiorcą zobowiązuje się do składania comiesięcznej opłaty o umówionej wysokości, w zamian za używanie sprzętu. Jest to opłacalna forma korzystania z tak kosztownych maszyn, również przez dłuższy czas. Dzięki tego rodzaju usłudze rolnik może używać kosztownej maszyny, której zwykle nie byłby w stanie kupić. Główną zaletą wypożyczenia traktora jest stan techniczny maszyny – sprzęt w wypożyczalniach często był leciwy i czasy świetności miał już za sobą. Leasing stwarza możliwość korzystania z najnowszych ciągników znanych producentów w niewiele wyższej cenie.

Inne urządzenia
Oprócz ciągników na roli wykorzystywanych jest dużo skomplikowanych maszyn – kombajny, snopowiązałki i podobne. Sporo z nich pozwala nie tylko zaoszczędzić dużą ilość czasu w trakcie rozmaitych stadiów uprawy, ale również zwiększyć zbiory poprawiając rentowność uprawy. Są to jednak urządzenia tak samo drogie, a niekiedy nawet bardziej kosztowne od ciągników. Z tego powodu producenci urządzeń rolniczych chętnie korzystają z możliwości leasingowania swojego sprzętu. Leasing maszyn i urządzeń (sprawdź leasing maszyn i urządzeń na jest równie chętnie wykorzystywany co w przypadku ciągników, zwłaszcza w przypadku maszyn najdroższych, do których należą na przykład kombajny. Leasing umożliwia zaoszczędzenie nie tylko na samym urządzeniu, ale także na podatkach. Wszystkie te cechy składają się na rosnącą popularność tego rozwiązania.