Jakiego rodzaju dywaniki do swojego samochodu najlepiej wybrać? Lepsze będą gumowe czy z weluru? Na co zwracać wyjątkowo uwagę?

Wiele osób z pewnością ma ten kłopot – jakiego rodzaju dywaniki do samochodu wybrać? Które będą lepsze, czy te gumowe, a może welurowe? W tej kwestii rzecz jasna trzeba zwrócić uwagę na to, jak wyglądają nasze upodobania indywidualne, lecz patrzmy też na kwestie praktyczności. Które więc lepsze będą w naszym przypadku? Decyzja odnośnie nowych dywaników do auta wiąże się nierozerwalnie z pogodą, którą mamy za oknem. Inne dywaniki będą w związku tym na lato, inne zimą. W lato do naszego auta wnosimy tylko piasek z podwórka czy chodnika.

gumowe dywaniki samochodowe

Dużo gorzej wygląda to zimą, wtedy też na drogach zalegają spore ilości śniegu czy błota pośniegowego, co jest uciążliwe jeśli chodzi o utrzymanie porządku wewnątrz pojazdu.

Przejdź na naszą stronę i czytaj to następne zajmujące informacje na ów temat. W przypadku jakiś pytań chętnie znajdziemy odpowiedź na wszystkie Twe wątpliwości.

Wtedy też kupujemy, w zależności od tego jaką posiadamy markę samochodu, dywaniki gumowe Renault albo Opel. Wśród polskich kierowców istnieje przekonanie, iż to właśnie dywaniki z gumy są łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ łatwiej z nich zmyć błoto pośniegowe oraz innego rodzaju zanieczyszczenia. Właściwie to wszystko jest prawdą, tym bardziej jak pomyślimy o takim ich rodzaju, jak dywaniki (oceń) gumowe Peugeot, jednakże należy również mieć świadomość tego, że podczas podróży błoto będzie cały czas zalegało w gumowym korycie – idź na stronę z dywanikami do Peugeota. Dywanik taki ma 3-centymetrowy rant, jaki zapobiega wylaniu się płynu na tapicerkę w naszym samochodzie. Jednak, taka ciecz, jaka zalega w gumowym dywaniku, po pewnym czasie paruje, co może okazać się sporym problemem w pojazdach starszego typu. Czy za każdym razem podczas mrozu chciałoby się nam wychodzić po to by wylewać tą wodę z dywanika? Na pewno nie. Trochę w inny sposób taka sytuacja wygląda w przypadku dywanika z weluru.

akcesoria renault

Autor: Elescir
Źródło: http://www.flickr.com

Są one delikatniejsze od modeli z gumy, ale w czasie zimowej aury mniej praktyczne. Włoskowata budowa sprawia, że woda roznosi się na całości powierzchni, to powoduje, iż taki dywanik szybciej wysycha. Posiadają one też inną zaletę, gdyż można wybrać dowolny kolor, dajmy na to taki, który będzie dobrze dobrany pod wewnętrzne obicie auta. Często spotyka się takie w kolorze czarnym albo szarym. Dlatego można stwierdzić, iż dywaniki welurowe są ładniejsze, lecz te gumowe są bardziej praktyczne. Są dostępne do różnych modeli samochodu, jak dywaniki gumowe Chrysler.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*