W jaki sposób możemy uchronić lakier samochodowy? Jaki sposób zdaje się być najlepszy?

Jak można ochronić lakier naszego pojazdu bez konieczności rozkładania go na części? Najłatwiejszy sposób to oklejenie go folią ochronną bezbarwną lub kolorową. Czy tego typu metamorfoza jest opłacalna?

samochód - lambo

Źródło: http://www.flickr.com
Oklejanie pojazdów to nie nowość, ponieważ od dłuższego czasu coś takiego robi wiele firm, by nanieść logo albo też zespoły rajdowe, żeby nadać danemu samochodowi unikalny charakter. Coraz częściej jednak spotykamy cywilne auta w nietypowych barwach, a powodów jest tak naprawdę parę. Może to być po prostu chęć zmienienia barwy nadwozia, nadanie oryginalności, ale także ochronienie lakieru albo też zatuszowanie niedoskonałości.

W takich oraz innych sytuacjach folia do oklejania samochodu sprawdzi się doskonale. Technika naklejania jest coraz bardziej popularna, ponieważ obecnie folie są bardzo trwałe. Są w stanie wytrzymać nawet do dziesięciu lat. Zabezpieczają seryjny lakier – tanio polerowanie lakieru bydgoszcz woskowanie samochodu bydgoszcz – przed różnego rodzaju kamyczkami, asfaltem, solą czy gałęziami. Jeżeli przestanie nam się podobać folia do oklejania auta, to zawsze można się jej pozbyć – Porównaj informacje na stronie. W stosunku do lakierowania cena jest dosyć podobna czy nawet niższa, oczywiście zależy to od gabarytu pojazdu jak i dobranej folii. Wymagany czas na tego typu zabieg jest z pewnością krótszy. Co jednak trzeba wiedzieć koniecznie na ten temat? Po pierwsze samochód przed oklejaniem powinniśmy dobrze przygotować. Dokładne mycie to pierwszy krok. Następnie całość nadwozia powinniśmy odtłuścić, tylko wtedy będziemy mieli pewność, iż klej rzeczywiście przyczepi się powierzchni auta, a nie pozostałości po szamponie czy kurzu.

folia do oklejania samochodów

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
W dalszej kolejności istotny będzie typ folii. Dobrze jest zastosować artykuły, które są właściwe dla aut, które są odporne na mróz, upał, zaś w czasie zdejmowania nie zejdą z warstwą lakieru.

Czy masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę na zaprezentowany temat? Więc chcemy zachęcić Cię do naszych następnych tekstów – wejdź w hiperłącze do www.

Najbardziej podstawowy typ to sztywna folia odpowiednia do płaskich nawierzchni. Nie jest za dobra do wypełniania głębokich przetoczeń, na przykład pod klamką. Do plusów z pewnością można zaliczyć cenę jak i odporność na uszkodzenia, właśnie przez wzgląd na jej grubość. Tego typu produkty z łatwością można nabyć w różnych sklepach, w których są innego typu akcesoria samochodowe, przykładowo chlapacze uniwersalne.