Kredyty gotówkowe, niezwłoczny zastrzyk gotówki

Twoje dziecko prosi o komputer, a żona coraz częściej wspomina o wymianie samochodu na nowszy model? Sytuacja finansowa stopuje owe marzenia? Chwilowo Wasza sytuacja materialna nie przedstawia się najlepiej?

Finanse małych firm

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie w takich momentach prosimy o wsparcie znajomych. Ale zdarza się, że niestety nie mogą nam pomóc. Pozostaje nam wówczas staranie się o środki finansowe w postaci kredytu. Zwłaszcza, że banki nieustannie przygotowują interesujące oferty dla swoich klientów. Jedną z nich są kredyty gotówkowe. Przeważnie banki do pewnej kwoty nie wymagają poręczenia. W przypadku większych sum zabezpieczeniem kredytu gotówkowego są oświadczenia o wyrażeniu zgody na potrącenie z wynagrodzenia w razie nieuregulowanych należności lub poręczenia osób trzecich, zaś wysokość rat uzależniona jest od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt. Aby kredyt gotówkowy był korzystny należy dokładnie zapoznać się z polityką banku oraz sprawdzić jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki. Jeżeli posiadamy więcej zobowiązań wobec banku, płacimy raty (zobacz sprawdź te propozycje) za komputer czy samochód dobrze jest pomyśleć nad ich konsolidacją. W ten sposób będziesz spłacał tylko jedną miesięczną ratę w jednym banku. Poza tym rata będzie oczywiście niższa od sumy dotychczasowych rat. Więcej w tym temacie tutaj .

portfel i pieniądze

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com

Korzystając z tej propozycji banku, możliwe jest nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. W następstwie w zastępstwie kilku, zwykle niejednakowych rat bank przyznaje nam jedną ratę, która na pewno jest pewnym odciążeniem finansowym. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż razem z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Tym samym mimo, iż spłacamy niższe raty, to koszt kredytu staje się większy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, że dla osób które nie radzą sobie ze spłatą rat, nadal jest to korzystna propozycja. Jak ulokować pieniądze możesz sprawdzić tutaj .

Podstawowym celem kredytu konsolidacyjnego jest uporanie się z nadmiernym zadłużeniem, więc jeśli mamy poczucie, że jego warunki nie są dla nas zbyt korzystne, powinniśmy pertraktować z bankiem. Jest to o tyle łatwiejsze, że każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, w zależności od sytuacji finansowej klienta. Jeżeli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje szansa, że uda się do nich przekonać bank.