Aktualizowany GPS, zatem jakim sposobem uciec przed kontrolą drogową

Większość kierowców, zwłaszcza tych, którzy ciągle jeżdżą w nieznane, nie wyobraża sobie wielu godzin jazdy autem bez mechanizmu GPS. Ów system naprowadzający kierowców dzięki mapom aktualizowanym na podstawie łącza satelitarnego jest proste i nieskomplikowane w ustawieniu. Jednak umie również zawodzić, o czym regularnie przekonują się kierowcy, których system wielokrotnie naprowadził w ślepą uliczkę.

nawigacja w smartfonie

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Usterki systemu GPS to jednak problem na inny artykuł. Poza tym istnieją przecież przyczyny niezależne od błędów, które popełniają systemy GPS. W sytuacji, kiedy budowane są nowe trasy, skrzyżowania, obwodnice czy objazdy część systemów zwyczajnie nie zaktualizuje własnej bazy kluczowych informacji. Dla stałego wglądu jeśli chodzi o drożność tras, które zamierzamy przejechać, musimy „odświeżać” swoje elektro gadżety. Sprawdź też: . Aktualizacja nawigacji należy do klasycznych działań kierowców, zwłaszcza tych pracujących stale za kierownicą (zobacz: mapamap). Nie jest ona czymś trudnym – dziś wymogiem jest dostęp do sieci i strony producenta nawigacji, który co pewien czas uaktualnia wirtualną mapę drogową. Od nas zależy zasięg dróg nas interesujący: od lokalnych po ogólnopolskie. Przed laty producenci mapek praktykowali aktualizacje dróg na nośnikach CD, DVD i oddzielnych kartach pamięci.

Jeżeli ten wątek jest dla Ciebie interesujący, to kliknij ten link – to polecana treść (http://esoil.pl/k,3,molykote), która także zawiera absorbujące dane.

Dziś zajmuje to o wiele mniej czasu. Więcej w temacie: .

nawigacja w samochodzie

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Nawigacja GPS jest urządzeniem podlegającym kontroli policji w przypadku zatrzymania i rewizji. Ogólnikowo wspomina o tym polskie prawo, jednakże kierowcy skarżą się na kontrole drogowe, które w przypadku aplikacji GPS są – w ich pojmowaniu – naruszeniem wolności. Za używanie pirackiego oprogramowania naprowadzającego przez satelitę sprawdzany – biorąc pod uwagę prawo własności intelektualnej – popełnia przestępstwo. Dlatego by nie „wpadać” i nie natrafiać na kontrole drogowe, producenci m.in.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę z ten temat, to namawiam do mej strony. Trzeba nacisnąć na moje łącze i voila.

społecznościowych systemów GPS przyczyniają się do wzajemnego informowania. Fachowe nawigowanie w połączeniu z platformą społeczną czynią projekt interesującym i… łamiącym prawo. System wspólnego ostrzegania informuje nie tylko o rewizjach, ale także ostrzega przed nowopowstałymi fotoradarami, utrudnieniami na trasach itp. Baza danych w „społecznościowym” GPS jest stale aktualizowana przez… uczestników aplikacji. To wszystko pod kątem bezpieczeństwa korzystających zeń.