Co jest najlepsze w bankowości dla klientów indywidualnych?

Obecnie żeby przyciągnąć klientów, banki prześcigają się w korzyściach dla klientów indywidualnych. Oferta indywidualnych rachunków bankowych ulega dynamicznym zmianom, aktualnie konta są coraz tańsze lub wręcz darmowe, a oferta elementów dodatkowych jest naprawdę bardzo duża.


Działanie instytucji bankowych w zachęcaniu klienta opiera się na tym, by zyskać jego zaufanie korzystną ofertą podstawową a później zaoferować mu innego rodzaju produkty: pożyczkę, kartę kredytową czy konto oszczędnościowe (więcej zobaczysz tu: ).

monety przy śwince

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Statystyki pokazują bowiem, że klient posiadający rachunek w danym banku, chętniej skorzysta z takiej oferty, nawet jeśli jest trochę mniej korzystna niż u konkurencji.

Zaufanie jest podstawą
Podstawowa znajdź więcej:oferta rachunków indywidualnych może się wydawać niekorzystna dla banku – nie tylko prowadzenie rachunku jest zupełnie darmowe, to jeszcze znaczna liczba banków prowadzi programy lojalnościowe i zwraca jakąś część wartości transakcji dokonanych przez internet. Poprzez takie działania banki chcą zyskać zaufanie, zwłaszcza młodych klientów, którzy nie są jeszcze zapożyczeni. Rzeczywiste pieniądze instytucja zarabia bowiem dając pożyczki i kredyty, zwłaszcza te na zakup lokalu. Dla banku jest to bowiem stały wpływ środków finansowych w ciągu długiego okresu – przez nawet parę czy kilkanaście lat w przypadku kredytów hipotecznych.

Masz ochotę doszkolić się z tego intrygującego tematu? Więc świetnie trafiłeś. Po prostu kliknij to pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości i przeloguj się do kolejnej witryny.

Oprócz tego, klient związany z bankiem umową kredytową mniej chętnie będzie myśleć nad zmianą banku, nawet w przypadku gdy gdzie indziej są bardziej atrakcyjne warunki

.

Pozostałe usługi bankowe
Instytucje finansowe dają ponadto wiele możliwości ulokowania zaoszczędzonych środków. Oferowane są standardowe lokaty w banku, lokaty wysokiego ryzyka opierające się o giełdę akcji, oraz lokaty mieszane gdzie część środków jest inwestowana w obligacje, a pozostałe są inwestowane na giełdzie. Instytucje nierzadko prowadzą własne biura maklerskie, zajmujące się tylko i jedynie zarządzaniem finansami spółki. Oprócz obracaniem oszczędnościami, banki skupują kredyty klientów, profesjonalnie działanie to nazywa się konsolidacja kredytów . Banki w ramach konsolidacji proponują przeniesienie kredytu oraz niekiedy połączenie kilku zobowiązań w jedno, korzystniej oprocentowane.