Sprzedawcy idealni

Jednym z najważniejszych działów w wielu firmach jest dział sprzedaży. Najczęściej jest to strategiczny punkt kontaktu z potencjalnymi klientami. To od zaangażowania i siły przekonywania osób z działu handlowego nieraz zależy czy dana firma lub też osoba indywidualna zostanie klientem firmy czy nie. Zarząd czy też kierownictwo przedsiębiorstwa powinno zdawać sobie istotę sprzedaży i szlifować zdolności pracujących tam osób

.

wykład

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby pracujące jako handlowcy powinni charakteryzować się pewnymi umiejętnościami. Głownie powinni być pewni siebie jak również nastawieni na efekty.

Zaciekawił Cię nasz opis? Jeżeli tak, to fantastycznie – dalsze newsy wyszukasz w następnym bardzo interesującym artykule.

Ważnym sposobem motywowania osób, które zajmują się sprzedażą jest uzależnienie premii od ilości zawartych umów lub [Job Service] sprzedanych produktów. Dodatkowo ważnymi cechami jest komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych jak również łatwość odnajdowania się w rozmowie przez telefon.

Istotnym aspektem doskonalenia handlowców są różnorodne szkolenie z zarządzania czasem. Na warsztatach przekazywana jest wiedza dotycząca np. możliwości manipulowania i wpływania na klientów. Ćwiczone są różnego typu scenki sytuacyjne, które rzeczywiście mogą mieć miejsce podczas spotkania z odbiorca usług. Handlowcy poznają także schematy postępowania w przypadku sprzedaży face to face, rozmowy przez telefon czy tez targów (sprawdź).

Poza szkoleniami stricte sprzedażowymi osoby na stanowisku sprzedawcy są uczeni także z umiejętności, które pozwalają im przyspieszyć oraz zoptymalizować czas pracy. Tutaj możemy wymienić m.in szkolenia motywacyjne, szkolenia zarządzania czasem czy też zachowania się w stresujących sytuacjach.

Liczne nakłady w dział handlowy bardzo szybko się zwracają i pomimo że często stanowią dla przedsiębiorstwa spory koszt, raczej się z nich nie rezygnuje. Sprzedawcy w rzeczywisty sposób mają wpływ na wielkość przychodów i zysków firmy i ich entuzjazm jest ważne dla funkcjonowania innych działów. Dlatego poza warsztatami podnoszącymi umiejętności, organizuje się nieraz wyjazdy integracyjne oraz motywacyjne. Handlowcy maja do dyspozycji auta, komórkę i laptopa.