W jaki sposób dostosować swój samochód przed sezonem zimowym, by zniwelować efekty tej niekorzystnej zimowej pogody?

Jak co roku wszyscy kierowcy muszą zmierzyć się z nieprzyjemną zimową aurą za oknem. Pewnie ten, kto posiada samochód już jest przyzwyczajony do tego, iż jakoś trzeba przetrwać ten ciężki czas i uzbroić się w cierpliwość choćby ze względu na warunki na drogach. Od tego jak przygotujemy nasz pojazd na ten zimowy czas zależy sporo. Jak zatem przygotować auto na mającą nadejść pogodę? Przede wszystkim należy zacząć od kół, to może być dla niektórych oczywiste, jednak musimy koniecznie sprawdzić w jakim stanie znajduje się ogumienie.

dywaniki samochodowe

Warto wiedzieć, że dobry bieżnik w oponie zimowej, który zapewni bezpieczeństwo to minimum 4 milimetry.Gdy jest mniejszy, to o wiele lepiej będzie użyć opony letniej, która w przypadku nowego bieżnika posiada około 8 milimetrów co sprawia, że opona lepiej trzyma się śliskiej drogi. Przy okazji zmieniania opony warto sprawdzić czy koło zapasowe jak i narzędzia do zmiany opony są sprawne. W zimie częściej tworzą się dziury na drogach co sprzyja przebijaniu się opon. Często zapominamy o tym, iż w zimę mamy do czynienia z bardziej wilgotną aurą. Dużych rozmiarów dywanik do bagażnika zapewnią dobre zabezpieczenie przed roztopionym śniegiem czy błotem pośniegowym przyniesionym na butach do wnętrza pojazdu. Tego typu dywaniki (przejdź) samochodowe mają wyższe, gumowe krawędzie przez co woda zostaje we wnętrzu, a nie moczy wykładziny na podłodze, na której potem może tworzyć się na przykład pleśń. Oprócz tego wilgoć, która już znajdzie się w wykładzinie nie schnie tak szybko. Przez co po nagrzaniu się samochodu wewnątrz, wilgotność wzrasta oraz prowadzi do stałego parowania okien, przez co komfort jazdy nie jest dobry.

Może zainteresują Cię również podobne źródła na ten wątek? Jeśli tak, to zobacz je i uzyskaj nowe dane na to zagadnienie.

akcesoria samochodowe

Autor: Rick Flores
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne niektórzy takie rzeczy bagatelizują, jednak dobrze jest przed sezonem zimowych skontrolować jak przedstawia się temperatura krzepnięcia płynów, jeśli chodzi o układ chłodzenia. Można to zrobić w warsztacie samochodowym i nie zajmuje to aż tak długo, a można zaoszczędzić samochodowi poważnych awarii. Zagrożony jest silnik, gdzie podczas niskich temperatur może dojść do pęknięcia na przykład głowicy. Jeżeli wszystko jest w najlepszym porządku, to temperatura zamarzania płynu musi wynosić około -37 stopni. Natomiast jeśli chodzi o auta używane, może wyglądać to różnie. Do tego też należy wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy. Różnego rodzaju akcesoria samochodowe, takie jak płyny albo przyrząd do oczyszczania szyb ze śniegu i szronu, który też jest w tym czasie konieczny, kupimy w specjalistycznych punktach z akcesoriami do samochodów.