Szukanie nowej pracy to obecnie nie lada sztuka

Poszukiwanie dobrej pracy to obecnie nie lada sztuka. Zanim napiszemy swoją aplikację na wybrane stanowisko, należy drobiazgowo zapoznać się z wymaganiami firmy, która dała ogłoszenie. Po pierwsze ułatwi nam to napisanie najlepiej dopasowanego do profilu firmy CV, oprócz tego warto dowiedzieć się, jaką metodę rekrutacji stosuje konkretna firma.

praca

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy mamy taką wiedzę, to możemy rozważyć, czy w istocie posiadamy umiejętności, których wymaga pracodawca. Oczywiście nie rezygnujmy, jeżeli nie całkiem odpowiadamy profilowi najlepszego pracownika . Oprócz wykształcenia i historii kariery, liczą się też kompetencje miękkie, takie jak radzenie sobie w sytuacjach stresowych, itp.

Jeśli poszukujemy ogłoszeń pod hasłem: praca Ciechanów, to możemy oczekiwać bardziej powszechnych typów rekrutacji, ponieważ nawet słynny Browar Ciechan, zapewne największy pracodawca w regionie, jest rodzimą firmą rodzinną. Jeśli ubiegalibyśmy się o pracę w tego typu przedsiębiorstwie, możemy spodziewać się raczej rozmowy kwalifikacyjnej.W dużych firmach, na terenie Warszawy czy Gdańska, coraz częściej organizuje się tzw. Assesment Center.

praca

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to metoda, która pozwala na efektywną ocenę przyszłego pracownika (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-ile-zarabia-fryzjer-w-polsce) oraz przewidywanie poziomu jego efektywności na danym stanowisku, na które aplikuje. Zazwyczaj przez samych uczestników sesji metoda ta uznawana jest za bardziej sprawiedliwą. Wynika to szczególnie z samej konstrukcji sesji AC. Na Assesment Center każdy kandydat rozwiązuje ćwiczenia.

Po przestudiowaniu tego wpisu, polecam obowiązek bdo na fakturze pozostałe informacje na omawiany temat, które będą nie mniej zajmujące.

Są oni również oceniani według takich samych kryteriów

Zastosowanie powyższej metody ma oprócz tego dobry wpływ na wizerunek przedsiębiorstwa na rynku pracy. Pracownicy zazwyczaj doceniają obiektywizm, natomiast kandydaci – profesjonalizm firmy. Nawet jeśli etap rekrutacji sfinalizuje się dla nich negatywnie, są radzi z faktu, że dostają konkretną informację zwrotną na temat swoich kompetencji. Korporacje, które organizują sesje AC, ponad to oferują informację zwrotną są postrzegane jako bardziej wiarygodne, a także, jak również mające silniejszy potencjał rozwojowy.

Tutaj więcej: