Komu są potrzebne kserokopiarki i jaką kupić do swojego punktu ksero

Dokumenty w postaci elektronicznej i klasycznej – na papierze – są obok przez cały czas. Książki, zapiski z wykładów, różnego typu stare źródła informacji, podręczniki, stare księgi – to wszystko z kolei potrzebne jest studentom, jacy w czasie kilku lat nauki muszą wykuć na pamięć bądź przynajmniej przejrzeć dziesiątki stron wypełnionych drobnym drukiem, uczyć się z notatek swoich albo kolegi.

Kserokopiarka Konica Minolta

Autor: Konica Minolta
Źródło: Kseromax.pl

Żeby tę wiedzę mieć w zasięgu rękiręką i nie musieć po każdą niewielką garść informacji gnać do biblioteki, gdzie z kolei trzeba uporać się z nie zawsze miłymi bibliotekarzami, żeby notatki kolegi zawsze znajdowały się obok – studenci odwiedzają punkty ksero, których w studenckich miastach można spotkać naprawdę wiele. No i nareszcie jeśli komuś z bliskich lub w urzędzie, komukolwiek niezbędne są dokumenty, jakie bardzo ciężko wyrobić ponownie, najbezpieczniej zrobić ich kopię. W wypadku dokumentów elektronicznych – wykonać wydruk. Tu również dość przydatnym miejscem może być punkt ksero, który umożliwi wykonać kpię treści takich bezcennych papierzysk.

Cała ta rzesza ludzi, przede wszystkim studenci, którzy w okresie przed sesją oblegają zakłady ksero jak owady (zobacz również: zwalczanie karaluchów) kroplę miodu i przynoszą niemałe przychody tego typu miejscom, to najlepszy powód, by rozważnie dobrać maszynę kopiującą, o ile chcesz otworzyć taki punkt, albo już go prowadzisz i chciałbyś zmienić sprzęt. Szczególnie doświadczeni pracownicy takich zakładów wiedzą, że najgorsze, co jest w stanie przydarzyć się takiej maszynie, to poutykane w różne papiery zszywki i spinacze biurowe. Kopiarki albo urządzenie wielofunkcyjne (Urządzenia wielofunkcyjne laserowe kolor Canon) najlepszej klasy są na takie usterki dość uodpornione, ale są bardzo drogie. Najlepiej dobrać taką, która nie jest skomplikowana w konstrukcji – serwisowanie takiego sprzętu jest prostsze i tańsze, chociaż zwykle trochę częstsze niż w przypadku bardziej złożonej kserokopiarki Wrocław jest jednym z takich miast studenckich, gdzie zakładów ksero jest dość dużo.

Pewnie dlatego na tym terenie istnieje bardzo dużo sklepów z profesjonalnym sprzętem: Canon, Xerox, Konica Minolta i innymi markami, a także szereg serwisantów, jacy zajmują się takim sprzętem. Jeśli jesteś amatorem w tej dziedzinie, a chcesz na serio zająć się prowadzeniem punktu ksero i chcesz dobrać najlepszy sprzęt – najbezpieczniej spytać serwisanta, jaki tego typu maszyny reperuje. Warto dowiedzieć się też, jakie akcesoria do drukarek i skanerów (możesz zobaczyć też w tym miejscu: kontynuacja tutaj) są dostępne na rynku

.