Dlaczego bierzemy się za tuning posiadanego ulubionego pojazdu?

Podstawowym powodem, dla którego decydujemy się na tuning swojego samochodu jest chęć polepszenia jego właściwości jezdnych oraz parametrów technicznych. Ale są także właściciele samochodów, którym dodatkowo zależy także na zmianie jego wyglądu i zwiększeniu komfortu jazdy. To z tego powodu w przypadku tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może równie dobrze być mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym wypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał głównie na wymianie silnika – www. Można zdecydować się na silnik – oleje silnikowe w warszawie – 1,9 TDI quatro. Za sprawą tego znacząco zwiększy się moc naszego auta. Są także posiadacze samochodów, którym zależy nie tylko na poprawie mocy silnika, ale także na tym, aby oszczędzać paliwo. To właśnie te osoby decydują się na eco tuning, sprawdź tutaj. Taki właśnie eco tuning pozwala cieszyć się większą mocą i zmniejszonym kosztem eksploatacji samochodu w efekcie zmniejszenia się zużycia paliwa. Tego typu tuning powoduje równocześnie, że samochód w mniejszym stopniu zanieczyszcza powietrze, ponieważ przy spalaniu paliwa wydalana jest mniejsza ilość spalin.

stuningowany samochód

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

Pomiędzy tuningiem mechanicznym a optycznym są wyraźnie różnice. Ten drugi zdaniem osób, które go wybierają ma poprawiać warstwę wizualną samochodu. Stąd w wielu wypadkach zamieniają oni tłumik wstawiony przez producenta samochodu na tłumik sportowy czy wymieniają felgi na alufelgi. Bardzo często niektórzy decydują się na używanie szerszych opon niż te, które muszą być wykorzystywane zgodnie ze wskazaniami producenta samochodu. Jeżeli tuning optyczny nie zostanie połączony z mechanicznym to może się okazać, że po jego wykonaniu spadnie osiąg samochodu, czy też pogorszy się komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które określa si ę jako tuning tak naprawdę przeprowadzane są w celu zwiększenia prędkości, jaką może osiągnąć auto czy mocy silnika.

Decydując się na tuning mechaniczny, powinno się zawsze jego przeprowadzenie zlecić wykwalifikowanemu fachowcowi. Jeżeli jego konkretne elementy zostaną wykonane w sposób nieprawidłowy to samochód może stać się nawet niebezpieczny w użytkowaniu. Jeśli postanawiamy przeprowadzić tuning auta, pamiętajmy, aby robić to z głową. Dzięki temu tuning nie jest pozbawiony sensu, a samochód nie zaczyna zagrażać innym.