Czemu opłaca się dziś mieć tytuł magistra?

W Polsce mamy teraz wielu młodych ludzi z wyższym wykształceniem. Od czasu do czasu mówi się, że w Polsce mamy więcej osób z dyplomem, niż w pozostałych państwach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – rzeczywista sytuacja jest mniej optymistyczna. U nas obecnie mamy mniej więcej trzydzieści dziewięć procent osób z wyższym wykształceniem. Na tle Unii Europejskiej nie jest to wynik rewelacyjny. W wielu państwach może się zdarzyć, że nawet połowa ludności posiada dyplom wyższej uczelni. Za przykład możemy wziąć Irlandię, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

uniwersytet

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to w Polsce także dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż robotników fizycznych. W naszym kraju nierzadko człowiek z wyższym wykształceniem ma dużo mniejsze możliwości znalezienia dobrej pracy, niż osoba pracująca fizycznie. Najgorzej jest wśród absolwentów kierunków humanistycznych. Na bezrobociu jest wielu filologów, historyków, socjologów. W sytuacji kiedy uda im się dostać pracę, nierzadko jest to praca bardzo nisko płatna, nierzadko zupełnie niezwiązana z wyuczonym zawodem.

Wiele ludzi poszukuje ciekawych danych na ten temat temat. Trafnym rozwiązaniem będzie wejść na nasz serwis. Rzeczywiście warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

Więcej na

Niejeden historyk pracuje na infolinii, czy w innych branżach tego rodzaju, gdzie nie można wykorzystać nabytej podczas studiów wiedzy. W takiej sytuacji ciężko wykonywanie zawodu na najwyższym poziomie.

Spodobała Ci się ta informacja z serwisu? Jest nam szalenie miło. Tym samym chcemy zaprosić Cię do przejrzenia następnego wątku o zbliżonym temacie.

Ludzie w takich sytuacjach zwykle nie znoszą wykonywanego zawodu.

nauka

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

O wiele lepszą sytuację mają w Polsce fachowcy. Wystarczy wyszukać w internecie hasło “praca spawacz” i porównać jakie są zarobki w w takiej pracy. Spawanie jest często trudną czynnością, wymagającą dużo cierpliwości. Proces ten polega na stopieniu elementów jakiegoś materiału, aby ponownie części te ze sobą połączyć. Podczas spawania nierzadko daje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia lukę między łączonymi częściami. Praca ta wymaga wielu informacji z dziedziny materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnorodnych materiałów. Jest bardzo dużo , w których można zrobić kurs spawania. Warto pomyśleć nad zrobieniem tego typu kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrze płatną pracę. Osób mających konkretny fach w ręku permanentnie brakuje na rynku pracy.