Skorzystaj z dotacji na sprzęt budowlany

Czujesz chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz oryginalny pomysł na własną działalność?

Zdecyduj się na własny interes! Szczególnie, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie swej działalności – urzędy pracy zapewniają dotacje na rozpoczęcie działalności. A może jesteś właścicielem własnego biznesu, i pragniesz szeroko rozwinąć skrzydła? Fundusze unijne na rozwój firmy to propozycja dla tych, którzy są zdeterminowani by założyć własną firmę żyrandole (odnośnik) chcą modernizacji już będącego na rynku, lecz nie posiadają odpowiednich środków. Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest zrealizować przedsiębiorcom swój plan.

Wózek widłowy w hali magazynowej

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie rynek budowlany przede wszystkim funkcjonuje na zasadzie zleceń i przetargów budowlanych. Często jednak, wymagania są bardzo wysokie, dlatego nie każda firma może im sprostać. Firmy takie mogą starać się o fundusze na nowy żyrandole (odnośnik do strony) używany sprzęt budowlany (np. dźwigi, kruszarka, widlak, młot pneumatyczny. Gdy mówimy o sprzęcie używanym, musi posiadać odpowiednie właściwości techniczne oraz spełniać obowiązujące warunki. Możemy także zarabiać w miesiącach, gdy nie mamy właśnie zleceń, to znaczy wypożyczać nasz sprzęt, w miesiącach gdy sami go nie używamy, za bardzo atrakcyjne stawki, mimo to cały czas dla nas opłacalne. Dzięki temu zdobędziemy pieniądze np. na ratę, jeśli zakupiliśmy sprzęt na kredyt, lub jeśli pozyskaliśmy go z dotacji.

Nie zapominajmy, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków wymaganych przez instytucję dofinansowującą. Najbardziej istotny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia w naszym przypadku firmy budowlanej, pod rygorem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanych pieniędzy wraz z odsetkami. Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką wiąże się własna działalność wiele osób podejmuje to wyzwanie z przekonaniem o jego sukcesie, więc…odwagi!