W jaki sposób zezłomować stare auto? Informator

Wejście naszej ojczyzny do Wspólnoty Europejskiej uczyniło intensywny napływ czterokołowców używanych z Francji, Włoch, Niemiec, a nawet z Wielkiej Brytanii. Niestety, większa część importowanych samochodów to 10-, 15-, a nawet 20- letnie samochody, które za kilka lat będzie trzeba zezłomować. Jak się do tego zabrać?

Jeśli posiadany przez nas pojazd nie nadaje się już doużycia, to zazwyczaj jesteśmy zmuszeni zezłomować je. Jeśli tego nie uczynimy, wówczas nie będziemy mogli takiego samochodu wyrejestrować.

Ten link do www przewozy autokarowe mazowieckie zadziwi Cię niezwykle korzystnie. Znajdziesz tam ogrom rzetelnych wiadomości. Zatem nie ociągaj się i klikaj!

Odradzamy sprzedaż pojazdu na części zakładom reklamującym się w gazetach, jakie nie mają odpowiednich zezwoleń do wykonywania takich czynności. Często zdarza się tak, iż pragnąc pozbyć się problemów ze złomowaniem czterokołowca kierowcy odsprzedają samochód za 200 zł podstawionej przez taki serwis osobie, która to teoretycznie przejmuje na siebie ów obowiązek. W praktyce zdarza się nieco inaczej, nowy posiadacz nie może wyrejestrować samochodu, bo faktycznie go nie utrzymuje.

stal na złomie

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas oddawania pojazdu na złom należy okazać następujące dokumenty: dowód osobisty bądź inny dokument (happytree.com.pl/) potwierdzający naszą tożsamość, dowód rejestracyjny samochodu, kartę auta jeżeli taka była wydana lub inny dokument stwierdzające dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym. Rzecz jasna auto złom Kraków ma również swoje obowiązki, o których warto wiedzieć. Są to: odbiór samochodu wyłączonego z eksploatacji posiadającego numer VIN bądź numer podwozia, unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty samochodu oraz tablic rejestracyjnych, wydanie nam oświadczenia o unieważnieniu w/w dowodów oraz zaświadczenia potwierdzającego zezłomowanie czterokołowca, wysłanie w przeciągu tygodnia egzemplarza poświadczenia o demontażu czterokołowca do wydziału komunikacji urzędu gminy, w której została przeprowadzona ostatnia rejestracja wiadomego auta.

Teraz w przeciągu trzydziestu dni od otrzymania w/w zaświadczeń musimy udać się do wydziału komunikacji urzędu gminy i dostarczyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. By uniknąć zbytecznych kłopotów, przed dokonaniem tejże czynności warto opłacić zaległe ubezpieczenie OC.

Żeby odnaleźć punkt który zezłomuje pojazd w naszej miejscowości, wpiszmy w wyszukiwarkę: złomowanie pojazdów Wałbrzych bądź złomowanie pojazdów Katowice.