Przemysł okręgu śląskiego na tle bezrobocia w kraju

W ostatnich latach bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent.

U nas nie mamy aż tak wysokich wskaźników bezrobocia, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób.

Żeby odszukać ciekawe treści w sieci, to na początku kliknij w link znajdujący się tu i przejdź dalej (https://kret-malepszy.pl/prace-porzadkowe) – na pewno nie będziesz żałować.

Najgorsza sytuacja zanotowana została w lutym 2013 w województwie podlaskim. O wiele niższe wskaźniki odnotowuje się na terenach województw śląskiego, wielkopolskiego czy mazowieckiego. (Sprawdź też praca kierownik serwisu)

praca jako doradca i kierownik

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Łatwo zauważyć, które regiony mają największe problemy z bezrobociem, wystarczy przejrzeć oferty pracy z różnych miast. Przykładowo w regionie województwa śląskiego rozwijał się od lat przemysł. Region ten uznawany jest za najważniejszy okręg przemysłowy w naszym kraju. Górny Śląsk jest okręgiem doskonale skomunikowanym. W regionie tym mamy skrzyżowanie najważniejszych dróg tranzytowych. Zalicza się ten region do najbardziej uprzemysłowionych i zurbanizowanych obszarów Polski. Zobacz też oferty pracy doradca.Na tych terenach od dawna przemysł ciężki był główną osią napędową regionu. Bardzo istotny jest tu przemysł górniczy. Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a ponadto jedenaście kopalni (kotwiarka) składa się na Kompanię Węglową. To największa w Europie firma górnicza. Następną gałęzią gospodarki, która jest ogromnie istotna jest przemysł hutniczy. Huty umieszczone są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. Na śląsku ponadto bardzo ważną rolę pełni przemysł energetyczny i chemiczny.

Nic więc dziwnego, że teren ten ma stosunkowo małe bezrobocie. Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” pokazują się na różnorodnych serwisach ogłoszenia nie tylko techniczne. Pozytywny wpływ przemysłu zauważalny jest w wielu gałęziach i branżach. W miastach górnego śląska poszukuje się osób do różnorodnych zawodów, zarówno handlowca jak i kierowcy. Prężnie funkcjonujące fabryki sprawiają, że mimo trudnych czasów w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest całkiem niezła. Bardzo istotną rolę odgrywają również inwestycje unijne, które w ostatnim okresie bardzo pobudziły gospodarkę w województwie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*