Kiedy auto już nie przyda się do jazdy, czyli złomowanie to czasami konieczność

Kasacja samochodu jest czasem koniecznością. Nieraz znajduje się on w takim stanie, że jego naprawa okazuje się zupełnie nie opłacalna. Rozwiązaniem okazuje się być jedynie wyrejestrowanie pojazdu , a potem jego zezłomowanie.

Pierwszym krokiem do złomowania samochodu jest znalezienie porządnego punktu auto złom i jego wyrejestrowanie. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę „auto złom Toruń”. Przed oddaniem pojazdu do auto złom Toruń pojazd trzeba obowiązkowo wyrejestrować. Złomowanie pojazdów Toruń nie zwalnia nas z konieczności wyrejestrowania samochodu. Każdy posiadacz pojazdu zobowiązany jest do kupienia ubezpieczenia OC. Dlatego jeśli chcemy uniknąć płacenia OC, przed zezłomowaniem trzeba pojazd wyrejestrować. Decydując się na złomowanie pojazdów Toruń wybierając na miejsce całego procesu posiadacz samochodu musi mieć ze sobą konkretne dokumenty. Bez tych dokumentów złomowanie samochodów Łódź mające za miejsce czy inne miasto nie będzie mogło być przeprowadzone. Złomowanie samochodów Łódź mające za miejsce to obowiązek posiadania ze sobą dokumentu, który pozwala potwierdzić tożsamość osoby oddającej samochód (odkryj serwis) do kasacji. Dokumentem tym jest z całą pewnością prawo jazdy bądź dowód osobisty.

złom z samochodami

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Do złomowania nie można przyprowadzić niekompletnego samochodu. Przyprowadzając samochód (ciekawy wpis na -> więcej na temat) do zezłomowania, pracownikowi auto złomu dostarczamy również dowód rejestracyjny pojazdu. W dowodzie tym określona jest waga pojazdu. Przed zezłomowaniem pojazd zostanie zważony, nie może on ważyć mniej niż dziewięćdziesiąt procent wagi, którą określono w dowodzie. Jeśli samochód będzie ważył mniej, można za to słono zapłacić.

Punkty, które wykonują kasację samochodów osobowych mają prawo do naliczenia opłaty za różnicę pomiędzy wagą pojazdu , którą wpisano w dowodzie rejestracyjnym a wagą w dniu, kiedy pojazd oddawany jest do zezłomowania. Po zezłomowaniu pojazdu były już właściciel auta dostanie komplet dokumentów, które potwierdzają, że samochód został zezłomowane. Samochodu do zezłomowania nie trzeba przyprowadzać osobiście. Może to zrobić w imieniu właściciela inna osoba pod warunkiem jednak, że posiada napisane przez właściciela pisemne upoważnienie do działania w jego imieniu. Złomowanie auta zawsze związane jest z wypełnieniem wielu koniecznych formalności.