Zmieniający się jak w kalejdoskopie polski rynek pracy

Rynek pracy bezustannie zmienia się jak w kalejdoskopie. Te umiejętności na które jeszcze parę lat temu był popyt, w obecnej chwili nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem. I przeciwnie. Znajdą się osoby, których kompetencje zyskały na wartości. Zatrudniający ogłaszają, że największe braki występują w grupie wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji.

Pomimo wyraźnego spowolnienia w budownictwie cały czas ukazują się problemy z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. W dalszym ciągu na stosunkowo szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć doświadczeni technicy różnych specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Stale mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Specjaliści spostrzegli mniejsze zapotrzebowanie na kierowników budowy. To rezultat trudnej sytuacji ekonomicznej, która ubiegłego roku objawiła się mniejszą ilością zamówień w branży budowlanej. (Oferta dla Ciebie: praca wykładanie towaru)

praca

Autor: JZO,
Źródło: JZO,

Brak kierowców samochodów ciężarowych z właściwymi uprawnieniami to również problem pracodawców. Należy mieć na uwadze, że istotne w chwili zlecenia są kwestie dyspozycyjności, stan gotowości do podróży za granice Polski, a także związana z tym znajomość języków obcych. (Zobacz oferty pracy inspektor nadzoru) Osób spełniających owe kryteria cały czas wyraźnie brakuje.

Kolejną dziedziną jest branża informatyczna. Sytuacja nie uległa zmianie i jak w poprzednich, wśród pracodawców najbardziej poszukiwani są programiści.
Nadeszły czasy, w których każde przedsiębiorstwo zamierzając odnosić sukcesy, musi być zaopatrzona w szereg systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie. Wchodźmy na fora, portale poświęcone tej tematyce precyzując przy tym obszar w którym chcemy podjąć pracę, np.

Gdy opisywany wpis zostanie przez Ciebie przeczytany, kliknij także na inny news (http://www.procleaner.pl/ddd/), który posiada równie wciągające treści.

oferty pracy Skierniewice – udzielajmy się!.
Dla Europy częstym wzorem w procesie planowania rozwoju rynku pracy są Stany Zjednoczone, warto więc przyjrzeć się zapowiedziom mówiącym o tamtejszym rynku pracy. Zastanowić się nad tym co będzie się działo w naszej firmie nie za 3 dni, lecz za 3 lata. Jak możemy się przygotować na zmiany podnosząc swoje umiejętności. Myślmy przyszłościowo.