Elektroniczne papierosy – co to takiego?

Palenie jest niezdrowe i są nikłe szanse na to, że to się zmieni. Na pewno alternatywą dla normalnych, kurzących papierosów są ich elektroniczne zamienniki. Nie są już nowością, ale niektórzy ich nie znają.

Zakaz palenia w miejscach publicznych, coraz wyższe ceny papierosów i kampanie zwracające uwagę na to, że dym jest szkodliwy dla bliskich – to także doprowadziło do tego, że elektroniczny papieros jest modny.

Czy masz chęć przeczytać nowe artykuły? Więc namawiamy do kliknięcia w link – tam oczekuje na Ciebie autorska strona internetowa (https://www.ticol.pl/ciecie-styropianu/).

To zgrabne narzędzie miało wpłynąć korzystnie na kontakty palaczy z rodziną.

E-papierosy zwykle są zasilane akumulatorem litowo-jonowym lub po prostu baterią alkaliczną. Mają być czymś w typie „inhalatorów” czystej nikotyny, stąd też mogą służyć nałogowcom do rzucenia palenia poprzez stopniowe pomniejszanie ilości nikotyny. W pewnym sensie są zdrowsze, bo nie posiadają substancji smolistych, które stanowią rzeczywiste zagrożenie życia.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Jak to działa?
Wymienny ustnik lub kartridż, jest nasiąknięty odpowiednim płynem, nazywającym się e-liquid. Ten płyn właśnie ma nikotynę (lub nie) i jest ogrzewany specjalnym mechanizmem w czasie zaciągania. Atomizer jest aktywowany dzięki mikroprocesorowi, później płyn jest podgrzewany, tworzy aerozol, którym zaciąga się palący. Dzięki glikolowi propylenowemu e-papieros może dymić, a dodatkowo można dobierać im swoje „ulubione smaki”. Liquid może mieć smak znanych papierosów o odpowiednim stężeniu nikotyny, ale może także być owocowy, a nawet o smaku coca-coli lub whisky. Dioda LED daje wrażenie, że w czasie palenia, e papieros świeci, imitując żar.

Elektroniczne papierosy powinno się umiejętnie używać, czyli regularnie ładować i instalować nowe atomizery i kartridże. Koszty tych części są i tak mniejsze niż zapas tradycyjnych papierosów. Najlepiej wybierać znane firmy, takie jak Mild.

Elektroniczne zalety
Do tej pory elektroniczne papierosy są całkiem dozwolone i można palić je prawie w każdym miejscu. Zwłaszcza w knajpach, gdzie jest całkowity zakaz palenia. Nie służą zdrowiu, ale też nie szkodzą, a z całą pewnością mogą wygrać z normalnymi papierosami. To w dodatku duża ulga dla portfela.