Nasze superfoods pod postacią owoców i warzyw. Duża zawartość substancji odżywczych i mała kaloryczność

Nie od dziś wiadomo, iż w Polsce mamy pyszne owoce i jarzyny. Wiele z rozpowszechnionych w naszym kraju produktów to tzw. superjedzenie – żywność o bardzo dużej zawartości składników odżywczych o bardzo korzystnym wpływie na ludzki organizm, jak witaminy, mikro- i makroelementy, przeciwutleniacze, nierozpuszczalny błonnik pokarmowy czy dobre tłuszcze.

Produkty te pomogą nie tylko utrzymać dobre zdrowie, ale również pomogą zatroszczyć się o zgrabną sylwetkę, przyspieszyć przemianę materii. Gdy zmrużymy oczy i wymarzymy sobie, duże, soczyste jabłka albo pachnące gruszki czy inne lokalne owoce Polska ma je wszystkie na wyciągnięcie ręki – w sadach w zielonych obszarach naszego kraju.

Owoce i warzywa warto zjadać surowe, mają wtedy najwięcej dobrych właściwości, ale możemy je też zamrażać, suszyć, zakisić oraz robić z nich rozmaite przetwory. Jeśli zamierzamy zrobić duże ilości słoików na zimę, możemy znaleźć hurtownię najbliżej naszego miejsca zamieszkania wpisując frazę „owoce warzywa hurt”. Dobrze wcześniej rozpisać sobie, jakie dokładnie sałatki czy sosy będziemy robić, żeby obliczyć, ile kilogramów jarzyn i owoców będziemy potrzebować. Pozostałości możemy oczywiście zamrozić, ale dobrze jest znaleźć rolnika sprzedającego hurtowo i zakupy rozłożyć na kilka tur. Polecamy owoce polska, sprawdź!

Owoce i warzywa

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne jest również to, aby przetwarzać składniki zakupione na targu czy giełdzie jak owoce warzywa hurt, które akurat w konkretnym czasie są najlepsze, soczyste i aromatyczne. Wtedy przetwory będą najlepsze. Podobnie z zamrażaniem – trzeba mrozić owoce i warzywa, które są bardzo dojrzałe, zdrowe. Zwracajmy na to uwagę wybierając owoce hurt, bo korzystniejsza cena może też czasem sugerować gorszą jakość. Najlepiej jeść je sezonowo – są wówczas najświeższe, wiemy, iż nie były przechowywane przez długi czas w chłodniach i nie pryskano ich konserwantami aby nie zepsuły się w transporcie.

Jeśli chodzi o sezonowe warzywa lub grupy producentów owoców ma ich całkiem sporo, więc jest w czym przebierać właściwie o każdej porze roku.

Nie czekaj – dużo informacji czytaj w serwisie (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/rooms-suites/), który dla Ciebie stworzyliśmy. Jeśli masz pewne wątpliwości – chętnie na nie odpiszemy.

Na wiosnę nowalijki, znakomite owoce latem – morele, czereśnie, agrest, jesienią gruszki, jabłka, śliwki, cukinia, kabaczek i dynia, a na zimę – przetwory, kapusta kiszona czy kiszone ogórki.

Przeważające w diecie polskie jarzyny i owoce to naprawdę najlepszy wybór. Szczególnie gdy znajdziemy ekologicznego dostawcę, jaki sprzeda nam warzywa i owoce hurt. Przy dużych zamówieniach można planować tygodniowe, urozmaicone i pożywne menu.