Zrób odpowiednie wrażenie na innych ludziach – zatroszcz się o własny wizerunek

Każdy z nas jest w jakiś sposób oceniany przez innych ludzi, poza tym my sami także oceniamy osoby, które spotykamy podczas swego całego życia. Dzieje się to świadomie albo podświadomie, więc nawet wtedy, kiedy mówimy, iż nie można oceniać książki po okładce, odrobinkę nie mówimy prawdy, albowiem to, co określona osoba „mówi” o sobie niewerbalnie, naprawdę niezmiernie mocno oddziałuje na to, jak odbiera ją środowisko. Sami w związku z tym poprzez własny strój, sposób poruszania się, gestykulację jesteśmy w oczach innych ludzi klasyfikowani na setki różnorakich sposobów.

szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdujemy, znakomicie będzie, jeśli odnajdziemy się w miarę szybko, dostosujemy do otoczenia, wyczytamy z twarzy innych to, jacy są oraz czego mogą od nas chcieć. To wszystko to kompetencje miękkie, jakie rzeczywiście warto uzyskać. Z jakich racji? Jeśli nie będziemy wiedzieli, w jaki sposób się zachować w danych sytuacjach, nasza pozycja z góry może zostać uznana za skreśloną. Nawet jeżeli będziemy pełni dobrych chęci, gotowi merytorycznie, właściwie nastawieni, to bez wiedzy na temat procesów odbywających się w ludzkiej psychice nigdy tak naprawdę nie nauczymy się, jak zdobywać sukces w relacjach między ludźmi.

Może Cię zainteresować:

Nie można zaprzeczyć, że charakter interpersonalny ma zarówno spotkanie z niezwykłą dziewczyną lub przystojnym chłopakiem, a także pierwszy dzień w nowej pracy, wizyta u przyszłych teściów czy załatwianie spraw przez studentów w dziekanacie. Te liczne uwarunkowania sprawiają, iż wcielamy się w różne role oraz dopiero wtedy, kiedy zgadniemy, jak mamy w określonej roli się prezentować, będziemy potrafili elastycznie przystosowywać się do zmieniających się stale zdarzeń.

Nie chodzi tutaj bynajmniej o udawanie kogoś, kim nie jesteśmy! Kwintesencja sprawy tkwi w tym, by zrobić pozytywne wrażenie, zostając cały czas sobą. Jeśli zaczniemy rozumieć, w jaki sposób to wszystko funkcjonuje, to po prostu pewnego dnia dostrzeżemy, że nasze relacje międzyludzkie ulegają znacznej poprawie i nawet nieprzyjemna najczęściej urzędniczka nagle, dzięki naszemu podejściu, umie załatwić nasza sprawę szybko i bez narzekania. Jest to coś absolutnie wspaniałego, dlatego też dobrze poćwiczyć swe kompetencje miękkie.

Jeżeli ten wpis Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik – zobaczysz tam użyteczny serwis (https://www.tuv.com/poland/pl/kogeneracja.html), który zapewne uznasz za ciekawy.

Będą przydatne one zarówno w pracy, jak też w życiu osobistym.