Prowadzenie samochodu – czy przed zimowymi miesiącami trzeba wymieniać opony?

Wprawdzie w naszym kraju aktualnie nie obowiązują przepisy, które zmuszają kierowców do wymiany opon przed nadejściem zimowych miesięcy, to jednak dużą część kierowców decyduje się w zimowe miesiące jeździć na innych oponach niż w porze letniej. Dlaczego?

Wymiana opon letnich na zimowe nie jest w naszym kraju regulowana przepisami prawa. Jednak znaczna część kierowców zdaje sobie sprawę tego, że taka wymiana opon jest niezbędna,

warsztat samochodowy

Autor: K.G.23
Źródło: http://www.flickr.com

ponieważ znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy w czasie często naprawdę trudnych warunków jazdy naszych drogach w trakcie zimy. Taka wymiana jest niezbędna przede wszystkim wtedy, kiedy mechanik samochodowy, rzecz jasna w porozumieniu z nami, zdecydował wcześniej o zamontowaniu opon letnich.

Nie czekaj dłużej – zweryfikuj propozycję , jaką dla naszych klientów wymyśliliśmy. Włączyliśmy wszystkie oczekiwania naszych konsumentów!

Rzecz jasna wymiana opon niemało kosztuje, jednak na własnym bezpieczeństwie nie opłaca się oszczędzać. O wymianie opon trzeba pomyśleć nieco wcześniej. Oszczędzi to nam sporo czasu i nerwów, gdy trzeba będzie odstać swoje w kolejce, aby mechanik samochodowy wymienił nam opony.

Sprawdź też: regeneracja wtryskiwaczy Wrocław

Rezygnując z zakładania w samochodzie opon , które przeznaczone są do całorocznej jazdy, powinno się pamiętać, że wiązać się to będzie z wymianą opon opon dwa razy w roku. Trzeba będzie wymieniać je wiosną na opony przeznaczone do jazdy latem, zaś jesienią na opony zimowe. Każde z nich, czy to te na lato, czy te zimowe, są bowiem przeznaczone do wykorzystywania w całkowicie odmiennych warunkach klimatycznych oraz w zupełnie innej temperaturze.

Oba rodzaje opon są wykonane z innego rodzaju gumy, to właśnie dlatego każdy z tych rodzajów opon zachowuje się w sposób odmienny na drodze. Na wymianę opon zimowych na letnie większość kierowców umawia się dopiero w kwietniu. Zdaniem większości kierowców na wymianę opon w marcu jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Aura w marcu jest jeszcze bardzo kapryśna, bardzo często uwielbia zaskakiwać nieoczekiwanymi opadami śniegu i niskimi temperaturami.

Jeżeli prezentowane w tym wpisie omówienie głęboko Cię zajęło, to zalecam to źródło – ono jest równie atrakcyjne, jak artykuł, który teraz czytasz.

Z kolei opony letnie na te, na których można jeździć w zimie powinno się zmienić wtedy, kiedy synoptycy przewidują spadek temperatury poniżej siedmiu stopni Celsjusza. Na terenie naszego kraju takich temperatur można oczekiwać już w październiku. Wówczas też podczas jazdy będzie można poczuć się naprawdę bezpiecznie.

Sprawdź też – kiedy wymienić sprzęgło?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*