W jaki sposób dbać o nasz pojazd by jak najdłużej prezentował się doskonale?

Każdy właściciel samochodu wie jak istotne jest aby o niego dbać. Szczególnie posiadacze nowych aut bardzo starają się by długo wyglądały jak w dniu zakupu. Jednak z czasem nasz zapał ustaje i chęć do zajmowania się autem jest mniejsza. Niestety siłą rzeczy widzimy już po naszym aucie jego przebieg. Dlatego jeżeli chcemy na dłużej zachować jego idealny stan należy w to włożyć dużo wysiłku. W jaki sposób zadbać o pojazd? Kwestia dbania o zewnętrzny wygląd samochodu to jedno. Ważne by był czysty, a lakier najlepiej gdyby był pokryty warstwą wosku.

wnętrze samochodu

Autor: SMADE|MEDIA Galleria
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to będzie lepiej wyglądał, ale także woda będzie czyniła trochę mniejsze szkody. Natomiast dbanie o wnętrze auta jest równie istotne. Chodzi o regularne czyszczenie, ażeby nie doprowadzić do sytuacji gdy ciężko jest usunąć dłuższy czas utrzymujące się zanieczyszczenia. Warto od czasu do czasu wyprać tapicerkę foteli. Jest sporo zakładów na rynku zajmujących się takimi usługami. Musimy dobrze zabezpieczyć podłogę przed wilgocią i błotem. W tym celu w gorszą pogodę trzeba pamiętać żeby zastosować gumowe dywaniki nissan.

dywaniki (przejdź) są dość mocno eksploatowaną częścią wyposażenia, tym bardziej te od strony kierowcy. Dlatego należy je co jakiś czas wymienić by wytarte nie przepuszczały wody. Warto poszukać takich odpowiednich dla swojej marki samochodu, jak gumowe dywaniki dywaniki dywaniki przeciwślizgowe, które z powodzeniem dostaniemy w sklepach z akcesoriami do aut. Kiedy mówimy o częściach, które warto sprawdzać i wymieniać, na pewno będą to różnego rodzaju uszczelki. Dzięki nim woda nie dostaje się do środka auta. Nadmierna ilość wilgoci ciężko schnie oraz doprowadza do stałego parowania szyb.

wnętrze samochodu

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Należy również zamontować dobre nakładki progowe (zobacz nakładki progowe), jakie oprócz ochrony przed wodą ochronią również przed uszkodzeniami mechanicznymi w miejscach szczególnie na to narażonych. Przykładowo koło tylnego bagażnika samochodu, albo przy wejściach. To tam mamy tendencje do dotykania butami gdy wchodzimy do samochodu albo różnymi przedmiotami przewożonymi w samochodzie. Najszybciej również ulega zużyciu gałka drążka zmiany biegów jak i skórzana osłona drążka, dobrze jest je co jakiś czas, kiedy są już zbyt zniszczone wymienić na nowe. Wnętrze auta będzie wtedy wyglądało bardziej estetycznie i będzie bardziej zadbane.