Czym jest chip tuning oraz czy pożądane byłoby się na to zdecydować

Chip tuning to usługa elektronicznej modyfikacji sterownika silnika, jaka obecnie cieszy się coraz większą renomą. Niemało kierowców decyduje się na chiptuning, jaki zezwala zwiększyć sprawność silnika i koryguje jego parametry. Chiptuning polega na wymianie oryginalnego programu silnika na inne, dzięki czemu wolno zaobserwować zwiększenie mocy oraz momentu obrotowego. W chip tuningu zmienia się w szczególności takie wartości, jak na przykład dawka paliwa, kąt wtrysku bądź ciśnienie doładowania, co więcej zmieniane są również ograniczniki dymienia i Nm. Jeżeli pragniemy, żeby nasz samochód posiadał wyższe parametry, to powinniśmy zdecydować się na eco tuning, który proponowany jest obecnie przez niemało doświadczonych serwisów.

samochód

Źródło: http://www.flickr.com
Modyfikacja silnika musi być przeprowadzona profesjonalnie i kompetentnie, w związku z tym pożądane byłoby korzystać jedynie z ofert profesjonalnych, doświadczonych oraz polecanych serwisów. Tylko wtedy będziemy posiadać pełne przekonanie, iż wszystko zostanie przeprowadzone poprawnie i nie wpłynie to na brak bezpieczeństwa oraz większe ryzyko podczas jazdy. Przed przystąpieniem do eco tuningu robi się szczegółową diagnostykę dynamiczną i statyczną silnika, żeby sprawdzić czy wóz zalicza się do usługi eco tuning. Jeżeli nie ma przeciwwskazań do zrobienia modyfikacji silnika, wówczas przystępuje się do pracy. Eco tuning (czym jest chipowanie silnika) jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów i fachowców, którzy mają zarówno teoretyczną, jak też przydatną wiedzę w tym temacie. Po sporządzeniu modyfikacji silnika trzeba jeszcze przeprowadzić jazdę próbną oraz powtórną diagnostykę silnika.

pod maską samochodu

Autor: Ryan Gsell
Źródło: http://www.flickr.com
Za pośrednictwem Netu możemy znaleźć sporo propozycji eco tuningu wykonywanego przez kompetentne, zalecane serwisy samochodowe. Jeżeli więc ciekawi nas taka usługa, poszukajmy w Necie ciekawych ofert. Z pewnością odnajdziemy propozycję, jaka będzie nam odpowiadać też pod względem cenowym.

Jeśli poszukujesz podobnych wiadomości, co te zaprezentowanie w tym tekście, to w artykule znajdującym się tutaj na pewno je odnajdziesz.

Powinno się jednak pamiętać, że profesjonalny chip tuning jest usługą dosyć kosztowną.