Dywaniki zrobione z gumy: czy opłaca się je stosować?

Zima jest niezwykle ciężkim czasem dla kierowców jeżdżących po polskich drogach. Albo są one nieprzejezdne, ponieważ pokrywa je warstwa lodu, albo wręcz przeciwnie, bardzo dużo na nich błota pośniegowego. Wspomniane błoto pośniegowe zawiera bardzo duże ilości piasku i soli, a więc substancji które wyjątkowo niekorzystnie wpływają na karoserię samochodu. Czy wyrządzanym przez piasek i sól szkodom można jakoś zapobiec? Elementem każdego pojazdu jest błotnik. Na umieszczonych błotnikach muszą znajdować się specjalne fartuchy , które kierowcy określają jako chlapacze.

samochód terenowy

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Montowane chlapacze , które zakładane są na tylne błotniki potrafią zatrzymać sporą ilość wspomnianego na wstępie piachu oraz soli. Chronią więc karoserię pojazdu, a szczególnie jej lakier przed uszkodzeniami. Przed powstawaniem zabrudzeń właściciele aut pragną chronić nie tylko karoserię pojazdu, ale również jego wnętrze. Stąd w wielu pojazdach na podłodze nierzadko spotykanym elementem są dywaniki (nasz serwis www) gumowe. Popularne dywaniki gumowe nie tylko ochraniają wnętrze samochodu przed zabrudzeniem, ale również zapobiegają ślizganiom się butów osoby, która prowadzi samochód.

Przyczyniają się więc w znaczący sposób do zwiększenia bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

To fakt, że dzisiaj posiadamy dostęp do wielu danych, zatem jeśli omawiana tematyka Cię zafascynowała oraz chcesz zdobyć zbliżone wiadomości na ten wątek, to sięgnij po więcej tutaj.

Znaczna większość dywaników , które zostały zrobione z gumy posiada właściwie wyprofilowane boki, które nie umożliwiają, aby woda czy śnieg ściekały na podłogę samochodu. W trosce o porządek w swoim pojeździe kierowcy używają nie tylko dywaników, ale przede wszystkim pokrowców na siedzenia. Popularny pokrowiec na siedzenie samochodowe znakomicie ochrania przed rozmaitymi zabrudzeniami. Bardzo dobry pokrowce na samochodowe fotele można kupić do każdego modelu samochodu.

Producenci tego rodzaju akcesoriów do samochodów prześcigają się w produkowaniu pokrowców z najróżniejszych materiałów. Można dzięki temu wybierać między pokrowcami wykonanymi z poliestru, a pokrowcami welurowymi. Wszystkie są trwałe, są naprawdę miłe w dotyku i odporne na najróżniejsze uszkodzenia. Różnią się oczywiście ceną. Pokrowce można zakupić zarówno na położone z przodu, jak i z tyłu siedzenia. W ofercie firm produkujące pokrowce znajdą coś również osoby, które podróżują ze swoimi psiakami. Z myślą o nich tworzone są specjalne pokrowce dla przewożonych w pojeździe psów.