Naczepy – kto je kupuje i dlaczego tak się dzieje?

Świat XXI wieku, a głównie Unia Europejska to lokalizacje, w których mamy coraz większą ilość dróg bardzo dobrej jakości. Już dla nikogo chyba autostrady nie są czymś całkiem nowym, co jest niespotykane. Unia Europejska opleciona jest systemem szybkich dróg, po których codziennie jeżdżą miliony aut.

strona z informacją

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Największe przedsiębiorstwa zaczynają powoli przestawiać się z pociągów, czy transportu powietrznego do przewoźników samochodowych. Kwitną różnego rodzaju poboczne branże, jak np. dzierżawa naczep – strona internetowa – czy świadczenie wyspecjalizowanych usług transportowych, przykładowo tylko i wyłączenie do wybranego kraju – Szwajcarii czy UK.

Współczesny rynek transportu międzynarodowego wkroczył na kolejny etap. Powszechność sieci szybkich dróg spowodowało rozkwit całej branży. Niestety czasami stwarza to także negatywne skutki – dużą ilość spalin, czy przykładowo przestępczość (rabunki, napady na tiry są coraz częściej spotykane). Nie zmienia to jednak faktu, że branża prężnie się rozwija. Z roku na rok rozwój ten jest coraz szybszy, a również coraz bardziej widoczny. Rośnie zatrudnienie w branży, jest coraz większy popyt na pracowników, powstaje coraz więcej firm. Na przykładzie rodzimego rynku widać to idealnie. Warto również nadmienić, że powstały prawdziwe międzynarodowe koncerny które zajmują się transportem konkretnych dóbr. Na polskim rynku można spotkać firmy, takie jak ta: zajrzyj, które działają od lat w innych państwach na zachodzie, przykładowo w Niemczech oraz rozszerzają swoje usługi, wchodzą na rynek polski.

Duża liczba przedsiębiorstw i często jednorazowe spore zlecenia – np. na (sprawdź najnowsze oferty na transport ładunków ponadgabarytowych kador) maszyn z Polski do Rosji powoduje, że poboczne branże rozwijają się. Dzierżawa naczep przeżywa swój rozkwit, wiele firm opiera swój biznes wyłącznie na tym. Kupują naczepy (najczęściej korzystają z usług przedsiębiorstw leasingowych), a w kolejnym kroku wynajmują je dużym firmom do jednorazowych zleceń. W dużej ilości przypadków ma to swoje podłoże ekonomiczne i co roku tego typu przedsiębiorstwa generują bardzo duże zyski, zatrudniają pracowników i w efekcie napędzają całą gospodarkę. Ogromnie ważne jest więc ułatwienie funkcjonowania takich przedsiębiorstw i ich wsparcie przez państwo, na przykład w postaci wszelakiego rodzaju dotacji oraz pomocy państwowej.