Czy auto służy nam tylko do przemieszczenia się? Jakie są inne zastosowania samochodu?

Samochód to w dzisiejszych czasach niezastąpiony środek transportu. Z pewnością nikt nie może sobie wyobrazić dziś życia bez auta w garażu. Co ciekawe, nie starcza nam już jeden pojazd na jeden dom. Każdy chce mieć swój własny samochód.

Kiedyś samochód był luksusem oraz spełniał głównie funkcję lokomocyjną. W dzisiejszych czasach, kiedy stał się na tyle dostępny i/oraz powszechny zaczęto go postrzegać jako swego rodzaju gadżet. Mamy mnóstwo miłośników czterech kółek, którym auta nie służą tylko w tym celu, żeby dostać się do pracy, czy na spotkanie. Są to między innymi kolekcjonerzy starych pojazdów. Są również tacy, którym auto służy zarówno jako środek lokomocyjny, ale również jako pewnego rodzaju gadżet. Traktują swoje samochody z dużą dbałością o szczegóły.

Ten ekscytujący materiał zwyczajnie należy zgłębić. Dotyczy podobnej kwestii, więc na pewno warto go poczytać. Kliknij – uczciwie zalecamy ten serwis (myj-car.pl/czyszczenie-tapicerek-skorzanych/)!

Modyfikują jego wygląd zewnętrzny oraz właściwości techniczne. Takie działania mają ogólną nazwę „tunig”. Bardzo pożądane modele samochodów po tuningu to dla przykładu Twingo tuning i Golf III tuning. Twingo tuning to samochód (oferty dyszy płaskostrumiennej) bardzo małych gabarytów.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Może Cię zainteresować – tuning auta

W pierwotnej wersji wydaje się być raczej autem dla płci pięknej lub osób starszych, jednakże po właściwych zabiegach tuningowych staje się autem ze sportowym zacięciem i pazurem. Golf III tuning w salonowej wersji jest autem, które całkiem nieźle się prezentuje i posiada wielu wielbicieli. Jednak dla miłośników tuningu to za mało, dlatego stworzyli stuningowanego Golfa. Tuning to ogólnie mówiąc powierzchowne i mechaniczne ulepszenie samochodu. Można wyróżnić tuning mechaniczny, polegający na ulepszeniu właściwości technicznych poprzez przekształcenie silnika i innych składowych pojazdu oraz tuning optyczny, który ma na celu poprawę wyglądu pojazdu oraz nadanie mu cech charakterystycznych uwarunkowanych od preferencji właściciela. Wzorem tuningu estetycznego może być montaż różnego rodzaju ozdób, wielkich kół, czy zderzaków. Żaden z tych części nie ma nic wspólnego z poprawą osiągów samochodu. Mają one jedynie cieszyć oko.

Zobacz też –

Tuning jest zainteresowaniem bardzo drogim. Czy warto zatem inwestować w ulepszanie swojego auta? Na to pytanie nie ma właściwej odpowiedzi. To hobby jak każda inna. Jeżeli ktoś jest pasjonatem samochodów nie będzie mu szkoda włożonych w auto pieniędzy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*